Cisza na budowie - co dalej z odbudową Uzdrowiska?

Niepokojąca cisza panuje w okolicy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Próbowaliśmy się dowiedzieć dlaczego odbudowa nie jest kontynuowana ale nowa prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, Barbara Grzegorczyk od dnia powołania nie znalazła czasu na rozmowę z naszymi dziennikarzami.

Cisza i spokój w uzdrowisku są jak najbardziej wskazane  dla kuracjuszy ale w tym przypadku brak odgłosów prac budowlanych niepokoi wszystkich, którzy czekają na odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego po ubiełorocznym pożarze.
 
Przed zimą wykonano wiele niezbędnych prac zabezpieczających, między innymi wylano nowe stropy. Jak zapewniał jeszcze w styczniu były prezes uzdrowiska Paweł Skrzywanek spółka miała już pozwolenie na budowę więźby dachowej.
 
 
Skrzywanek miał bardzo ambitne plany dotyczące odbudowy, zapowiadał nie tylko odtworzenie obiektu ale też daleko idące zmiany modernizacyjne w tym nawet budowę basenu. W połowie stycznia doszło jednak do zmiany na stanowisku prezesa - rada nadzorcza powołała na tę funkcję Barbarę Grzegorczyk.
 
Od tamtej pory próbowaliśmy wielokrotnie umówić się na spotkanie z nową prezes by zapytać o jej wizję rozwoju spółki oraz czy będzie kontynuować działania poprzedniego zarządu dotyczące odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego, czy może nowa prezes przyniosła nowe pomysły? Za każdym razem jednak słyszeliśmy, że Barbara Grzegorczyk nie ma czasu na rozmowę z dziennikarzami. Regularnie jednak ponawialiśmy nasze prośby o spotkanie.
 
Gdy w końcu udało się telefonicznie skontaktować z panią prezes usłyszeliśmy, że na rozmowę przed kamerami nie jest jeszcze gotowa bo nadal analizuje sytuację w spółce i na jakiekolwiek informacje możemy liczyć najwcześniej w... maju. Liczymy jednak, że doświadczenie w zarządzaniu dużą spółką (wczesniej była prezesem Sanatoriów Dolnośląskich) pozwoli szybciej zapoznać się z nową firmą i odpowiedzieć na pytanie nurtujące zarówno kuracjuszy jak i mieszkańców Szczawna-Zdroju - jak wygląda odbudowa uzdrowiska?
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno