Wyremontowany, ale bezużyteczny tunel

Tunel łączący niegdyś Dworzec Szczawienko z ulicą Wrocławską nie spełnia swojej funkcji od lat. Wejście do tunelu  jest zamurowane, ale portal jest odnowiony. Po co został odnowiony,  jeżeli nie ma w planach otwarcia nieczynnego przejścia? 

Jak poinformowano nas w PKP PLK tunel nie spełnia obecnych wymogów technicznych. 
 
- Modernizacja stacji Wałbrzych Szczawienko  oraz Świebodzice jest prowadzona przez PKP PLK we współpracy z konserwatorem zabytków. Wszystkie elementy, które zostały zakwalifikowane jako wartościowe historycznie są odnawiane. Przejście tunelowe, w Wałbrzychu Szczawienko, od lat  nieczynne zostało zlikwidowane. Natomiast renowacja kamiennego portalu dawnego przejścia była wymagana przez konserwatora - informuje Bohdan Ząbek z PKP PLK. 
 
Podobnie wiata peronowa na stacji w Świebodzicach, po zakończeniu prac konserwatorskich zostanie ponownie zamontowana przy budynku dworca  -  mimo że nie pełni już swej funkcji użytecznej;  gdyż nowe perony zostały wybudowane w dogodniejszym miejscu.
 
- Odnowione elementy - po przeprowadzonej modernizacji - będą podkreślały dawny, historyczny charakter kolejowych budowli - informuje Bohdan Ząbek z PKP PLK. 

 
red
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno