Będzie czysto i zielono

Szykuje się kolejne wielkie sprzątanie Wałbrzycha. W tym roku akcja Czysty i Zielony Wałbrzych ma połozyć jeszcze większy nacisk na sadzenie nowych drzew i krzewów.

Choć o porządek w najbliższym otoczeniu powinno się dbać na co dzień to każdego roku w kwietniu prezydent Wałbrzycha stara się zmobilizować jak największą grupę mieszkańców by zakasali rękawy i wzięli udział w akcji Czysty i Zielony Wałbrzych 27 kwietnia.
 
- Wzorem innych lat chcemy ja przeprowadzić w taki sposób aby ostatecznie przed długim weekendem, który jest symbolem rozpoczęcia sezonu turystycznego, uprzątnąć wszystko co może świadczyć o bałaganie czy braku troski o wygląd miejsc publicznych w naszym mieście - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Prezydent zwrócił się z apelem zarówno do dyrektorów szkół, miejskich instytucji oraz radnych by w ramach możliwości namawiali do udziału i angażowali wszystkich w swoim otoczeniu. Zaproszenie kierowane jest także do wszystkich mieszkańców. Miasto jak co roku zapewni podstawowe narzędzia i worki na śmieci. Ponadto jak sugeruje nazwa akcji będą też działania na rzecz miejskiej zieleni.
 
- W tym roku szczególną wagę przywiązujemy do sadzenia drzew. Mamy jedno z najbardziej zalesionych miast w Polsce, To jest nasze bogactwo ale też wyzwanie. Będziemy sadzić w tym roku drzewa i tysiące krzewów, szczególnie na Podgórzu. Dlaczego kładziemy nacisk właśnie na Podgórze? Będziemy tam wyburzać wiele budynków, które po prostu się walą. Nie chcemy aby pozostały po nich puste klepiska, tylko będziemy je zalesiać i zakrzewiać - zapowiada Roman Szełemej.
 
Więcej szczegółów dotyczących akcji, informacje o punktach dystrybucji worków i narzędzi Urząd Miejski przekaże już wkrótce.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno