Ekstremalna Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa na dystansie maratonu? Długi, nocny spacer w ciszy i zadumie to doskonała okazja by zmierzyć się z własnymi słabościami. W Wałbrzychu przygotowano do wyboru trzy trasy. Sprawdź którą mógłbyś pokonać.

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa? Tak o akcji piszą jej organizatorzy:

 

- Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać - czytamy na stronie internetowej EDK.

 

W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzję o zmianie życia.

 

Drugi etap – wyzwanie podjęte, pierwsze setki metrów, kilka kilometrów już za Tobą. Jest normalnie, po prostu idziesz, co jakiś czas kolejna stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki, jeśli aura sprzyja, nie grzęźniesz w błocie lub kałuży, jest całkiem w porządku, nic wielkiego – na razie zwykły marsz.
 
Zmaganie może zacząć się na dowolnym kilometrze trasy, tu nie ma reguły, może minąć lub zostać do końca — raczej zostanie. I dobrze, bo zmaganie jest istotą EDK. To droga poza strefę komfortu. Możesz go różnie doświadczyć: bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Kiedy już od wyczerpania i zmęczenia nie można uciec, właśnie wtedy możesz odkryć, że to wiara jest powodem i siłą żeby iść dalej.

 

Gdzie i kiedy możesz wystawić swoje ciało i ducha na próbę?

Marsze odbywają się w całej Polsce a w Wałbrzychu do wyboru są trzy trasy:

 

1. Trasa św. Jerzego (trasa z zeszłego roku Górami Wałbrzycha i okolic) - 41 km
2. Trasa Matki Boskiej Łaskawej (do Krzeszowa i z powrotem) - 38 km
3. Trasa Matki Boskiej Bolesnej (ulicami Wałbrzycha) - 43 km
 
Podejmiesz wyzwanie? Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl oraz pod nr telefonu 509388567.
 
 
opr. plr
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno