Nowy samochód dla schroniska

Już niebawem wałbrzyskie schronisko zyska nowy samochód. W planach jest także budowa nowej siedziby dla bezdomnych zwierząt  – ruszy ona prawdopodobnie już na początku przyszłego roku.

W ubiegłym roku czytelnicy informowali nas o problemach w schronisku dotyczących transportu bezdomnych zwierząt i pracowników. Jak informowała wówczas dyrekcja schroniska samochód, którym dysponowali pracownicy był stary i często zamiast służyć zwierzętom, był u mechanika. 
 
Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem te problemy się skończą.
 
- Samochód już właściwie nam dostarczono. Jest on jeszcze poddawany ostatnim zabiegom serwisowym. Przypuszczam, że w ciągu kilku dni będziemy mogli go pokazać i będzie on cieszył zarówno zwierzęta, jak i personel schroniska - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Wałbrzyskie schronisko zyska też nową siedzibę. Przeniesienie jest spowodowane głównie hałasem i uciążliwością jaką sprawia okolicznym mieszkańcom. Nowa siedziba dla bezdomnych zwierząt będzie też miała znacznie wyższy standard, w planach jest między innymi podgrzewany pawilon dla zwierząt. Nie jest jeszcze znana nowa lokalizacja.
 
- Dyrektor schroniska razem ze służbami miejskimi dokonał wstępnego wyboru lokalizacji, która pozwalałaby zlokalizować schronisko na terenie miasta w sposób swobodny, bez ingerowania w okoliczne tereny mieszkalne. Nie chciałbym jeszcze mówić o konkretnej lokalizacji, bo musimy uzyskać jeszcze akceptację służb związanych z ochroną środowiskową, ale mogę powiedzieć, że jest to teren całkowicie wolny od zamieszkania. Nie będzie jakiejkolwiek ingerencji w spokój mieszkańców  - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
Prace związane z budową nowego schroniska rozpoczną się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

 

W.Blicharz

foto:ilustracyjne

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno