Bilet Explore Wałbrzych odmienił miasto turystycznie
Z początkiem kwietnia minęła pierwsza rocznica dołączenia Muzeum Porcelany do  projektu Explore Wałbrzych. Dzięki pomysłowi miasta Wałbrzycha i spółki Zamek Książ do czterech największych atrakcji turystycznej miasta czyli Książa, Palmiarni, Starej Kopalni i Muzeum Porcelany można kupić jedną, ważną przez cały rok wejściówkę. 
 
Z możliwości zakupu wspólnego biletu do najważniejszych atrakcji turystycznych Wałbrzycha skorzystało przez ostatni rok prawie 6000 osób. Jest on do nabycia w każdym z czterech obiektów oraz przez internet, a dzięki tej inicjatywie turysta może zaoszczędzić 20 zł.
 
- Idea uruchomienia wspólnego biletu narodziła się w Zamku Książ, bo zdajemy sobie sprawę jaka odpowiedzialność wizerunkowa spoczywa na nas jako na de facto wizytówce turystycznej miasta. Bardzo się cieszę, że Stara Kopalnia od początku, a Muzeum Porcelany w ubiegłym roku, odpowiedziały na nasz apel i możemy w ten sposób ułatwić turyście zwiedzanie Wałbrzycha – wyjaśnia prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
 
 
Obok trzeciego co do wielkości zamku w Polsce czyli Książa i wybudowanej na początku XX wieku secesyjnej Palmiarni - biletem Explore Wałbrzych objęte jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia  w Wałbrzychu. Jest to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w kraju, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” ( „Thorez”) i unikalny zespół nadziemnych budowli  oraz trasy podziemnej, które powstało z poszanowaniem górniczej tradycji w zrewitalizowanej kopalni, której początki sięgają XVII wieku.
 
- Sprzedaż wspólnych biletów „Explore Wałbrzych” w zdecydowanym stopniu przyczyniła się do zwiększenia  ruchu turystycznego w Starej Kopalni i naszym mieście. Możliwość zakupu jednego biletu na wszystkie atrakcje w jednym miejscu oraz niższa cena zachęcają do wyboru takiego rozwiązania przez turystów, dając możliwość spędzenia w Wałbrzychu czasu pełnego wrażeń i aktywności, tym bardziej, że każdy obiekt łączy w całość historię Wałbrzycha – wyjaśnia dyrektor „Starej Kopalni” Jan Jędrasik.
 
 
Podobny entuzjazm na temat wspólnego biletu odczuwalny jest także w wałbrzyskim Muzeum Porcelany, które posiada jedną z największych w Europie kolekcji historycznej porcelany śląskiej, jak również bogatą i starannie wyselekcjonowaną kolekcję porcelany z wiodących manufaktur europejskich. 
 
- Muzeum Porcelany jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Jedna trzecia gości dotarła do nas dzięki inicjatywie Explore Wałbrzych. To bardzo dobra wiadomość i wierzymy, że dzięki naszej współpracy turystów w Wałbrzychu będzie jeszcze więcej – mówi dyrektor Muzeum Porcelany, Jacek Drejer. 
 
 
opr.red
foto:użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno