Menu

Nowy samochód dla schroniska

Już niebawem wałbrzyskie schronisko zyska nowy samochód. W planach jest także budowa nowej siedziby dla bezdomnych zwierzaków – ruszy ona prawdopodobnie już na początku przyszłego roku.

Nowy samochód dla schroniska
W ubiegłym roku czytelnicy informowali nas o problemach w schronisku dotyczących transportu bezdomnych zwierząt lub pracowników obiektu. Jak informowała wówczas dyrekcja schroniska samochód, którym dysponowali pracownicy był stary i często zamiast służyć zwierzętom, był u mechanika. 
 
Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem te problemy się skończą.
 
- Samochód już właściwie nam dostarczono. Jest on jeszcze poddawany ostatnim zabiegom serwisowym. Przypuszczam, że w ciągu kilku dni będziemy mogli go pokazać i będzie on cieszył zarówno zwierzęta, jak i personel schroniska - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Wałbrzyskie schronisko zyska też nową siedzibę. Przeniesienie jest spowodowane głównie hałasem i uciążliwością jaką sprawia okolicznym mieszkańcom. Nowa siedziba dla bezdomnych zwierząt będzie też miała znacznie wyższy standard, w planach jest między innymi podgrzewany pawilon dla zwierząt. Nie jest jeszcze znana nowa lokalizacja.
 
 
- Dyrektor schroniska razem ze służbami miejskimi dokonał wstępnego wyboru lokalizacji, która pozwalałaby zlokalizować schronisko na terenie miasta w sposób swobodny, bez ingerowania w okoliczne tereny mieszkalne. Nie chciałbym jeszcze mówić o konkretnej lokalizacji, bo musimy uzyskać jeszcze akceptację służb związanych z ochroną środowiskową, ale mogę powiedzieć, że jest to teren całkowicie wolny od zamieszkania. Nie będzie jakiejkolwiek ingerencji w spokój mieszkańców  - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
Prace związane z budową nowej siedziby schroniska rozpoczną się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

 

W.Blicharz

foto:ilustracyjne

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

schronisko  |   modernizacja  |   Wałbrzych  |   samochód  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij