W czwartek podpisanie umowy na budowę obwodnicy

W czwartek Gmina Wałbrzych podpisze umowę ze spółką Budimex na budowę Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 397,5 miliona złotych.

 

Obwodnica miasta Wałbrzycha (budowana w ciągu drogi krajowej nr 35) przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad to największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha. Całkowita wartość inwestycji wynosi niespełna 397,5 miliona  złotych z czego   85% (296,8 mln. zł.) to dofinansowanie ze środków unijnych. 

Podpisanie umowy gminy z wykonawcą zaplanowano na czwartek. . W podpisaniu umowy uczestniczyć będa oprócz przedstawicieli wałbrzyskiego Urzędu Miasta i spółki Budimex,  przedstawiciele Rady Ministrów, Komisji Europejskiej, władz wojewódzkich i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
adm
foto: walbrzych24.com

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno