1000 zł za wskazanie podpalacza

W związku z wczorajszym pożarem traw na osiedlu Zawiszów, władze Świdnicy zwracają się do mieszkańców z prośbą o czujność. Dla osoby, która pomoże ustalić sprawcę tego podpalenia, prezydent miasta wyznacza nagrodę w wysokości 1000 złotych. 

Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, istniało realne zagrożenie, że ogień przemieści się na teren Żłobka Miejskiego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy. 
 
- Sprawców tak nierozważnych czynów trzeba ujawniać i karać. Deklaruję też przeprowadzenie w świdnickich szkołach zajęć dotyczących fatalnych skutków wypalania traw dla ekosystemu – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje karę grzywny w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.  
 
 
Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób, podlega karze więzienia od roku do 10 lat. 
 
Wszelkie podejrzenia należy zgłaszać w najbliższej jednostki policji lub pod numerem telefonu 112. 
 
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno