Menu

'Rower pomaga': bicie rekordu w Świdnicy

Na początku kwietnia w całej Polsce ruszyła czwarta edycja akcji „Rower pomaga”, w której wszyscy jeżdżący na rowerze mogą przy użyciu specjalnej aplikacji przekazywać przebyte przez siebie kilometry na rzecz najuboższych dzieci. Do akcji włączyła się również Świdnica.

'Rower pomaga': bicie rekordu w Świdnicy
Miasto Świdnica ponownie jest partnerem Fundacji Ekologicznej „Arka” z Bielska – Białej, która w ramach tej ogólnopolskiej akcji promuje ekologiczny styl życia i bezpieczną jazdę na rowerze.
 
W tym roku, aby przekazać rowery dla dzieci ze Świdnicy, przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Rower Pomaga w Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem - klikij tutaj.
 
- W tym roku fundacja „Arka” poprzeczkę podniosła bardzo wysoko. Aby miasto mogło otrzymać jeden rower – cykliści muszą przejechać łącznie i wpisać w aplikację rowerpomaga.pl milion kilometrów. Wierzę, że to się uda, świdniczanie bowiem niejednokrotnie pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Akcja, w której jako miasto bierzemy udział, trwa od kwietnia do połowy października - jest więc duża szansa, że padnie rekord w postaci miliona przejechanych kilometrów – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki.
 
 
W ubiegłych latach do akcji włączyło się kilkuset rowerzystów z regionu i osób z Polski oraz zagranicy zaprzyjaźnionych z naszym miastem. Świdnica dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do programu.
 
W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 - wspólnie przejechano ponad 220 000 km i uszczęśliwiono aż siedmioro małych świdniczan, w 2018 do świdniczan trafiły cztery jednoślady „wykręcone” przez cyklistów, którzy aby zdobyć jeden rower musieli przejechać 100 tys. km.
 
 
 
W aplikację rowerpomaga.pl cel „Rower Pomaga w Świdnicy” swoje wyniki mogą wpisywać także uczestnicy imprez rowerowych, w tym rajdów rowerowych odbywających się między innymi w Świdnicy.
 
Już 12 maja odbędzie się rajd i piknik rowerowy pod hasłem „Świdnica na Rowery”, a w okresie wakacyjnym wycieczki rowerowe będą organizowane przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie wspierane przez Gminę Miasto Świdnica.
 
Jednorazowo  trasa wpisana w aplikację nie może zawierać więcej niż 300 km dziennie na cyklistę. Akcja zbierania kilometrów w ramach celu „Rower pomaga w Świdnicy” potrwa od początku kwietnia do 15 października. W tej chwili na „koncie” Świdnicy jest już wpisanych ponad 350 km. Wykręćmy wspólnie milion kilometrów dla dzieciaków!

 

opr.red

foto:użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdica  |   rekord  |   rower  |  

2,5 tys. zł za jazdę rowerem po pijaku

Wylicytuj wycieczkę z prezydentem Szełemejem. Jest już ponad 3,5...

Wylicytuj przejażdżkę rowerową - 100 km z Romanem Szełemejem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij