Walim – lider w działaniach teleinformatycznych
Ponad 80 tysięcy złotych pozyskała Gmina Walim z unijnych funduszy na szkolenia komputerowe dla mieszkańców. W sumie na przestrzeni ostatnich lat, na cele teleinformatyczne gmina pozyskała grubo ponad 6 milionów zł. 
 
 
 
 
 
Gmina Walim jako jedyna z powiatu wałbrzyskiego pozyskała pieniądze z programu: „Podniesienie w okresie do 31 grudnia 2019 r. poziomu kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych”. Jest to ponad 80 tysięcy, które przeznaczone zostaną na szkolenia i kursy komputerowe dla mieszkańców gminy. Co ważne, pieniądze w całości pochodzą ze środków unijnych, gmina nie musiała wykładać środków z własnego budżetu. 
Przypomnijmy, że Gmina Walim w 2015 roku na cele teleinformatyczne pozyskała 6,2 miliona złotych (najwyższa pozyskana kwota w historii gminy). Wybudowano wtedy 
sieć szerokopasmową. Z uwagi na ukształtowanie terenu budowa sieci była bardzo trudna, do tej pory żaden operator komercyjny nie podjął się takiej inwestycji. Na terenie gminy powstał szereg hotspotów, umożliwiających dostęp do internetu dla turystów oraz mieszkańców.
 
Kupiono też 390 zestawów komputerowych. 300 komputerów trafiło do rodzin z Gminy Walim, 90 komputerów otrzymały szkoły i wszystkie gminne świetlice. Komputery i dostęp do internetu uzyskali uczniowie o bardzo wysokich ocenach, osoby o niskich dochodach, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz mieszkańcy 50+.
 
Walimski Urząd Gminy w 2018 roku (jako jeden z nielicznych w kraju), wprowadził Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją - wszystkie sprawy prowadzone są elektronicznie i tylko w wyjątkowych sytuacjach urzędnicy otrzymują dokumenty w formie papierowej. Oprogramowanie jest zintegrowane jest z platformą ePUAP oraz profilem zaufanym a w Urzędzie Gminy uruchomiony został też Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. Na platformie ePUAP uruchomiono szereg usług dla mieszkańców, Walim pozyskał w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej na te działania ponad 350 tysięcy złotych. W 2018 roku na rozbudowę hotspotów Walim otrzymał 15 tysięcy Euro.adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno