Będzie obwodnica !!! Podpisano umowę na jej budowę

To historyczna chwila dla Wałbrzycha. Podpisano umowę na budowę obwodnicy zachodniej. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 397,5 mln złotych.

Obwodnica Wałbrzycha (budowana w ciągu drogi krajowej nr 35) przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad to największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii Wałbrzycha.

 

Całkowita wartość inwestycji wynosi niespełna 397,5 mln złotych z czego 85% (296,8 mln. zł.) to dofinansowanie ze środków unijnych. 

 

Do przetargu stanęło 7 firm. Oferta Budimexu opiewała na kwotę ponad 307 mln zł. Została ona uznana za najkorzystniejszą w przetargu ZDKiUM w Wałbrzychu. 

 

Obwodnica ma zostać wybudowana w ciągu niespełna 2 lat od podpisania umowy.

 

- Dla tych wszystkich, którzy od wielu lat zabiegali o budowę obwodnicy to jest chwila wyjątkowa, powiedziałbym nawet, że historyczna – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – Chciałbym podziękować wszystkim moim poprzednikom, a także radnym poprzednich kadencji. Podpisujemy dzisiaj umowę, która przez kilka miesięcy była przygotowywana przez zespół urzędników Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta pod nadzorem dyrektora Krzysztofa Szewczyka.
 
 
- To przykład dla innych regionów, że możemy pracować ponad podziałami, niezależnie od barw politycznych i działać dla dobra mieszkańców – mówił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.  
 
 
- To wielkie święto dla Wałbrzycha i wałbrzyszan. Nie byłoby go jednak gdyby nie decyzja premiera Mateusza Morawieckiego. Jako poseł mam satysfakcję, że dołożyłem swoją małą cegiełkę do tej wielkiej sprawy - mówi poseł Ireneusz Zyska.
 
Kiedy wałbrzyszanie mogą spodziewać się utrudnień w związku z pracami?
 
- Projekty organizacji ruchu będą przygotowane wariantowo. Zostaną one szeroko skonsultowane i w miarę postępu tych prac, w niedługim czasie rozpoczną się roboty. Plac budowy planujemy przekazać w przyszły wtorek. Wykonawca wejdzie na cały odcinek obwodnicy, ale będzie pracował punktowo. Firma Budimex przygotowuje w tej chwili projekty tymczasowej organizacji ruchu. Pierwsze projekty nabiorą mocy w maju - mówi dyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu Krzysztof Szewczyk – Uciążliwości nie unikniemy,  ale naszym staraniem będzie ich eliminowanie w jak największym stopniu. 

 

 
 

 
 


Czytaj też:
Kto wybuduje obwodnicę? 
Będzie obwodnica
Budimex najtańszy
Powoli ruszza budowa Obwodnicy Zachodniej

wb/adm
foto: walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno