Strajk nauczycieli: dyrektorzy szkół rozsyłają maile do rodziców

Strajk nauczycieli: Jutro (piątek) rozmowy "ostatniej szansy", a już dziś rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu otrzymali informacje od dyrekcji placówki,  że nie ma szans na zapewnienie opieki wszystkim uczniom. W szkole nr 37 nie będą prowadzone zadne zajęcia. 

 

Informację o tym, że szkoła nie będzie w stanie zapewnić opieki wszystkim uczniom i prośbę o to, by rodzice postarali się w miarę możliwości zorganizować opiekę dla dzieci we własnym zakresie otrzymali  rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. 

Szanowni Państwo,
rozmowy przedstawicieli rządu i związków zawodowych nauczycieli do tej pory nie przyniosły rozstrzygnięcia. W związku z tym większość pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu zdecydowała się z dniem 8 kwietnia 2019r. - do odwołania - podjąć akcję strajkową.
 
W tej trudnej sytuacji chcielibyśmy zwrócić się do Państwa z prośbą o zrozumienie dla postulatów pedagogów, którym zawsze zależało i zależeć będzie na dobru dziecka i szkoły. Informujemy jednocześnie, że z uwagi na protest w placówce nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne i wychowawcze. Szkoła nie będzie miała również możliwości zapewnienia opieki wszystkim uczniom. Dlatego prosimy, abyście Państwo w miarę możliwości organizowali opiekę dla dzieci we własnym zakresie. Jeżeli zorganizowanie takiej opieki będzie niemożliwe to bardzo proszę o przekazanie takiej informacji wychowawcy klasy.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu, nie będa prowadzone żadne zajęcia, opiekę dzieciom muszą zapewnić rodzice.

W Wałbrzychu, w placówkach gdzie odbyło się referendum, za strajkiem opowiedziało się od 70% do 90% pracowników.  Jedynie Szkoła Zawodowa Specjalna nie podjęła się organizacji referendum. W powiecie wałbrzyskim oprócz szkół, które nie wzięły udziału w referendum (PSP w Jugowicach, PSP w Kowalowej i PSP w Jedlinie-Zdroju), wszystkie szkoły chcą strajkować.

Rozmowy rządu z nauczycielami zawieszono do piątku (5 kwietnia) do godziny 8:00. Jutro mają zostać przedstawione nauczycielom nowe propozycje - informuje wicepremier, Beata Szydło.   Nowa propozycja padła z ust prezesa Zwiazku Nauczycielstwa Polskiego,  Sławomira Broniarza.  

- Zachowując zasadę 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia w roku 2019, przedstawiliśmy naszą propozycję w pewnym kalendarzowym projekcie, czyli 15 procent od 1 stycznia, 15 procent od 1 września, czekamy na stanowisko strony rządowej - mówi Broniarz. 

Tymczasem widmo strajku staje sie coraz bardziej realne. Wiceprezydent  Wałbrzycha, Sylwia Bielawska próbuje zapewnić opiekę uczniom podczas strajku i czeka na pomoc i propozycje od wałbrzyskich jednostek kultury - by te zorganizowały czas dla uczniów.  Miasto przygotowuje różne rozwiązania, także w kierunku zapewnienia opieki uczniom, którzy w czasie strajku będą przebywać w szkołach. Jest jednak jeszcze za wcześnie aby mówić o konkretach.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno