Stara Kopalnia częściej odwiedzana
O 10% w porównaniu do zeszłego roku  zwiększyła się liczba osób odwiedzających Starą Kopalnię. Centrum Nauki i Sztuki podsumowało początek roku. 
Najwięcej osób przyciągnęły wystawy i koncerty, to też ponad dwukrotnie większa liczba dzieci i młodzieży, która uczestniczyła przez blisko 1,5 miesiąca w feriach zimowych, ale to też liczne wyjazdy promujące obiekt.
 
Pierwsze trzy miesiące w Starej Kopalni upłynęły pod znakiem ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz turystycznych. 
 
 
Marzec to miesiąc targów turystycznych, gdzie Stara Kopalnia aktywnie promował swoją ofertę we Wrocławiu, Łodzi czy Katowicach, jak również we Lwowie.
 
- To również ten moment kiedy branża turystyczna jest w jednym miejscu, to dla nas szansa nawiązania nowych kontaktów biznesowych i goszczenia u siebie grup zorganizowanych na zwiedzanie  - podsumował Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.
 
W lutym promowała się podczas Projektu Zima. Marzec to miesiąc targów turystycznych.
 
- To również ten moment kiedy branża turystyczna jest w jednym miejscu, to dla nas szansa nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych i goszczenia u siebie grup zorganizowanych na zwiedzanie  - podsumował Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.
 
Od stycznia do lutego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia  przygotowała bogatą ofertę Ferii Zimowych. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło ponad 400 dzieci, jest to zdecydowanie lepszy wynik niż w ubiegłym roku.
 
Pierwszy kwartał 2019 roku to liczne wydarzenia muzyczne, m.in. koncerty takich zespołów jak COMA i Happysad czy występ rapera młodego pokolenia Szpaka oraz Włodiego.
 
 Z początkiem roku było można zobaczyć ekspozycję wałbrzyszanina Adama Abla DEUS EX MACHINA, którą zwiedziło ponad 1000 gości. 
 
Od końca lutego można podziwiać wystawę fotografii Tadeusza Rolke „MODA POLSKA w Wałbrzychu”. Do tej pory wystawę odwiedziło ok. 600 osób
 
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno