I liga koszykarzy: FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu 2:0

Za nami dwa pierwsze mecze rundy play-off koszykarzy pomiędzy FutureNet Śląskiem Wrocław a Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. O ile w pierwszej potyczce dominacja Wojskowych nie podlegała dyskusji, o tyle we wczorajszym rewanżu przy odrobinie szczęścia biało-niebiescy mogli się pokusić o sprawienie niespodzianki.

O porażce w sobotnim meczu w stolicy Dolnego Śląska zadecydowały przede wszystkim dwie pierwsze kwarty przegrane przez przyjezdnych z Wałbrzych 14:28 oraz 10:18. W rezultacie na półmetku rywalizacji biało-niebiescy tracili do zwycięzcy rundy zasadniczej aż 22 punkty (24:46). Co prawda mecz rozpoczął się od prowadzenia wałbrzyszan 5:0, jednak później dominacja podopiecznych Radosława Hyżego nie podlegała dyskusji. Po zmianie stron biało-niebiescy nadrobili część strat - kilka minut po wznowieniu gry Górnicy przegrywali jedynie 30:46, ale na więcej rywal nie pozwolił utrzymując kilkunastopunktową przewagę. Ostatecznie wrocławianie pewnie zwyciężyli różnicą aż 22 "oczek".

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała niedzielna potyczka. Niby miejscowi prowadzili, ale tak naprawdę musieli drżeć o wynik derbowej konfrontacji. Tuż przed przerwą nasi przegrywali jedynie 43:49, a pod koniec trzeciej ćwiartki 67:72.  Obok tradycyjnie już najlepszego Piotra Niedźwiedzkiego świetny mecz rozgrywał również Krzysztof Spała, których wspierali Hubert Kruszczyński oraz Marcin Wróbel. Niestety, mimo znacznie lepszej postawy wałbrzyszan do niespodzianki nie doszło, ale być może tę chłopcy Radomskiego sprawią w najbliższą sobotę we własnej hali, gdyż rywalizacja przenosi się pod Chełmiec. I mamy nadzieję, że nie tylko na jedno spotkanie.

I liga koszykarzy
I runda play off - 1 mecz:
FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:72 (28:14, 18:10, 23:26, 25:22)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 25, Małecki 11, Kruszczyński 10, Spała 7, Der 7, Wróbel 5, Krzywdziński 5, Durski 2, Ratajczak, Glapiński, Jeziorowski

2 mecz:
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 22, Spała 18, Kruszczyński 16, Wróbel 15, Małecki 7, Glapiński 5, Der 2, Krzywdziński, Durski, Ratajczak. Trener: Marcin Radomski

Następny mecz
Sobota - 13 kwietnia, hala Aqua-Zdroju, godz. 17:
Górnik Trans.eu Wałbrzych - FutureNet Śląsk Wrocław

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com