Menu

Puste korytarze w II LO i PSP nr 28

Choć rząd obwieścił sukces w negocjacjach oświatowych, podpisanie porozumienia z Solidarnością nie przekonało większości nauczycieli do podjęcia 8 kwietnia normalnej pracy. Z poszczególnych szkół w Wałbrzychu napływają podobne informacje - zajęcia są odwołane.

Puste korytarze w II LO i PSP nr 28
W II Liceum Ogólnokształcącym w referendum za strajkiem opowiedziało się 86% pracowników. 8 kwietnia rano korytarze świeciły pustkami.
 
- Przed chwilą zadzwonił pierwszy dzwonek ale młodzież nie pojawiła się w szkole. Jest może dwoje czy troje uczniów. Tym uczniom szkoła zapewni opiekę i zorganizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z nauczycielami, którzy nie strajkują. Będą oni wykonywali też swoje zajęcia w zależności od sytuacji, ile dzieci znajdzie się w szkole. Być może będą przygotowywali sale lub wykonywali inne zlecone zadania. Pozostali zgodnie z ustaleniami komitetu strajkowego będą przebywali na terenie szkoły w czasie, w którym normalnie pełniliby funkcje pedagogiczne - mówi dyrektor II LO Robert Wróbel.
 
 
Strajk ma trwać aż do odwołania. Dziś nikt nie jest w stanie powiedziec jak długo. Jeśli zasięgiem obejmie czas egzaminów dyrektorzy będą mieli bardzo trudne zadanie w zorganizowaniu m.in. matur.
 
- Dziś trudno powiedzieć co będzie, cały czas jest takie "gdybanie" bo do matur mamy jeszcze dużo czasu. Mamy nadzieję, że sprawa protestów zostanie uregulowana. Do tej pory zajęcia odbywały się regularnie, organizowaliśmy próbną maturę w klasach drugich w minioną sobotę podczas dni otwartych bo taki mamy system. Niektórzy nauczyciele prowadzili dodatkowe zajęcia bo chcieli jeszcze wykorzystać moment przed strajkiem i nawet sporo dzieci uczestniczyło w tych zajęciach. Do dziś udało nam się płynnie zrealizować to, co było zaplanowane - twierdzi Robert Wróbel.
 
Próbowaliśmy porozmawiać ze strajkującymi nauczycielami ale nikt nie zgodził się na wypowiedź przed kamerą. Podobnie w pobliskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 28. Czasu na rozmowę nie znalazł także nikt z dyrekcji.
 
 
 
Według informacji z Urzędu Miejskiego w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja strajkuje 32 nauczycieli a opiekę nad 3 uczniami sprawuje 3 lub 4 nauczycieli. W PSP nr 28 protestuje 35 nauczycieli, w szkole przebywa 4 uczniów a opiekuję się nimi 4 nauczycieli.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anna (10 kwietnia 2019 9:56)
Szkoda ,że zakladnikami są uczniowie Na studiach nam wpajali ,że "nauczyciel jest dla ucznia a nie uczec dla nauczyciela " i dobro jego jest dla nas najważniejsze. Zaczynam sie zastanawiać czyżby to byla prawda . Wina jest obecnego Rządu za duzo chcę wszystkim dać.W miarę jedzenia apetyt rośnie. Złość we mnie się zbiera jak włączam telewizor . Za czasów PO wegetowali za najnizsze krajowe Panstwo było okradane z każdej strony teraz zamiast cieszyc sie ,ze mamy wzrost gospodarczy .To społeczenstwo zachowuje sie jak rozpieszczone dzieci.(Korepetycje z fizyki 120 zl godzina ) nie jeden rodzic docenia 500 plus w takiej sytuacji . Docenimy to jaks tracimy ....i uslyszymy "Piniędzy nie ma i nie będzie ...."
Obserwator (10 kwietnia 2019 7:39)
Los, jaki polski rząd zgotował młodzieży i nauczycielom, jest skandaliczny. Tak samo jak skandaliczny i obrzydliwy jest atak 'ad personam na S. Broniarza. Strajk Nauczycieli jest uzasadniony.
Rodzic (10 kwietnia 2019 7:11)
Szanowni Nauczyciele, macie teraz szansę wyjścia ze wstydliwej biedy. Popieram wasze żądania. Dzień dzisiejszy to dzień żałoby dla polskiej edukacji - sposób w jaki potraktował Was rząd polski jest dla żenujący. Pozdrawiam i jestem z Wami.
JONY (9 kwietnia 2019 9:54)
Ja,chodząc do szkoły,aby mieć dzień wolny, musiałem czekać na konferencje pedagogiczną nauczycieli i to tylko 4 razy w roku. Teraz uczniowie mają częściej miłe niespodzianki.
Walbrzyszanin (9 kwietnia 2019 1:18)
Co nie którzy to maja beton w głowie tylko potrafią się odwoływać do poprzednich rządów jako argument masakra
Gosiek (8 kwietnia 2019 20:29)
Cytuję użytkownika: Asia
A CZEMU NIE STRAJKOWALI JAK PLATFORMA RZĄDZIŁA ? POZWALNIAĆ ZA STRAJKI I JUŻ.
Oczywiście. Najlepiej natychmiast. Wtedy dzieci na pewno będą miały od jutra wakacje do bliżej nieokreślonego dnia, bo nie będzie miał ich kto uczyć. Piknik się w ten swój wykształcony łeb.
Gość (8 kwietnia 2019 18:58)
Dziś prawdziwych nauczycieli już nie ma. Szkoda. Udawanie, że nauczyciele dyplomowani w LO mało zarabiają- bez komentarza.
Karolina (8 kwietnia 2019 16:21)
prof.Krystyna Pawłowicz posłanka PIS proponuje zaliczenie wszystkim matur , egzaminów gimnazjalnych i egzaminów ósmoklasisty. I wtedy niech strajkują nawet do Wigilii
do Asi (8 kwietnia 2019 12:21)
Cytuję użytkownika: Asia
A CZEMU NIE STRAJKOWALI JAK PLATFORMA RZĄDZIŁA ? POZWALNIAĆ ZA STRAJKI I JUŻ.
jestes w bledzie poszukaj sobie strajki nauczycieli jeszcze za PO.Poza tym dzisiejszy strajk nie zaczal sie nagle spor juz trwal od jakiegos czasu i bylo wiadomo, ze jesli nic sie nie zmieni tak sie skonczy. Popieram nauczycieli.
Kurka (8 kwietnia 2019 12:03)
Strajk przed maturami to pedagogiczny terroryzm. Czas i miejsce dyskusji o wysokości wynagrodzenia jest podczas podpisywania umowy o pracę. Są zawody które wymagają wielkiej odpowiedzialności. Używanie dzieci i młodzeży w roli zakładników jest szczególnie haniebne.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

strajk  |   nauczyciele  |   szkoły  |   II LO  |   PSP 28  |  

Gość Dnia - Jacek Iwancz

Gość Dnia - Robert Wróbel

II LO zaprasza do tańca

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij