Menu

Puste korytarze w II LO i PSP nr 28

Choć rząd obwieścił sukces w negocjacjach oświatowych, podpisanie porozumienia z Solidarnością nie przekonało większości nauczycieli do podjęcia 8 kwietnia normalnej pracy. Z poszczególnych szkół w Wałbrzychu napływają podobne informacje - zajęcia są odwołane.

Puste korytarze w II LO i PSP nr 28
W II Liceum Ogólnokształcącym w referendum za strajkiem opowiedziało się 86% pracowników. 8 kwietnia rano korytarze świeciły pustkami.
 
- Przed chwilą zadzwonił pierwszy dzwonek ale młodzież nie pojawiła się w szkole. Jest może dwoje czy troje uczniów. Tym uczniom szkoła zapewni opiekę i zorganizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z nauczycielami, którzy nie strajkują. Będą oni wykonywali też swoje zajęcia w zależności od sytuacji, ile dzieci znajdzie się w szkole. Być może będą przygotowywali sale lub wykonywali inne zlecone zadania. Pozostali zgodnie z ustaleniami komitetu strajkowego będą przebywali na terenie szkoły w czasie, w którym normalnie pełniliby funkcje pedagogiczne - mówi dyrektor II LO Robert Wróbel.
 
 
Strajk ma trwać aż do odwołania. Dziś nikt nie jest w stanie powiedziec jak długo. Jeśli zasięgiem obejmie czas egzaminów dyrektorzy będą mieli bardzo trudne zadanie w zorganizowaniu m.in. matur.
 
- Dziś trudno powiedzieć co będzie, cały czas jest takie "gdybanie" bo do matur mamy jeszcze dużo czasu. Mamy nadzieję, że sprawa protestów zostanie uregulowana. Do tej pory zajęcia odbywały się regularnie, organizowaliśmy próbną maturę w klasach drugich w minioną sobotę podczas dni otwartych bo taki mamy system. Niektórzy nauczyciele prowadzili dodatkowe zajęcia bo chcieli jeszcze wykorzystać moment przed strajkiem i nawet sporo dzieci uczestniczyło w tych zajęciach. Do dziś udało nam się płynnie zrealizować to, co było zaplanowane - twierdzi Robert Wróbel.
 
Próbowaliśmy porozmawiać ze strajkującymi nauczycielami ale nikt nie zgodził się na wypowiedź przed kamerą. Podobnie w pobliskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 28. Czasu na rozmowę nie znalazł także nikt z dyrekcji.
 
 
 
Według informacji z Urzędu Miejskiego w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja strajkuje 32 nauczycieli a opiekę nad 3 uczniami sprawuje 3 lub 4 nauczycieli. W PSP nr 28 protestuje 35 nauczycieli, w szkole przebywa 4 uczniów a opiekuję się nimi 4 nauczycieli.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

strajk  |   nauczyciele  |   szkoły  |   II LO  |   PSP 28  |  

Gość Dnia - Jacek Iwancz

Gość Dnia - Robert Wróbel

II LO zaprasza do tańca

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij