Głuszyca będzie mieć nowy urząd miejski

Prawie 2 miliony złotych będzie kosztować renowacja budynku dawnej szkoły w Głuszycy i zagospodarowanie terenu z drogami dojazdowymi wokół niej. Po remoncie budynek będzie pełnił funkcję nowego Urzędu Miejskiego. 

- W pierwszej kolejności drogi dojazdowe i budowa nowego parkingu. W drugim etapie remont budynku z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Myślę, że w przeciągu dwóch,trzech lat będziemy mieć tu nowy budynek urzędu miejskiego. Tego budynku, który jest przez wszystkich oczekiwany i pożądany.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
Pieniądze przeznaczone na remont pochodzą z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. 600 tys zł przeznaczone będzie na drogi dojazdowe, a 1,2 mln na remont budynku przy ul. Parkowej, który  obejmie m.in. wymianę dachu. 
 
 
- Wymiana stolarki okiennej, wymiana dachu, tynki ciepłochronne, odrestaurowanie wszystkich elementów drewnianych. Ten budynek w środku rzeczywiście wygląda całkiem nieźle. Jak funkcjonowała tutaj szkoła to obie panie dyrektor bardzo dbały o ten budynek. Myślę, że za 3 lata będzie to perełka naszego miasta. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
Dotychczasowy budynek urzędu miejskiego prawdopodobnie zostanie przekształcony na potrzeby mieszkalne. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno