Powołali Klub Integracji Społecznej
Klub Integracji Społecznej Muflon działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Walimiu. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 
 
Projekt jest skierowany do kobiet w wieku 18-59 oraz mężczyzn 18-64, bezrobotnych ( III profil ) lub osób biernych zawodowo ( nie zarejestrowanych w PUP ), które spełniają minimum jedno z poniższych kryteriów:
– są niepełnosprawne,
– wychowują niepełnosprawne  dzieci,
– posiadają wykształcenie maksymalnie gimnazjalne,
– mają trudności po opuszczeniu Zakładu Karnego,
– korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej,
– wychodzą z uzależnienia od alkoholu lub narkotyków.

W ramach Klubu Integracji Społecznej, 12 osób z Gminy Walim w ciągu 6 miesięcy będzie mogło skorzystać z udziału w zajęciach z psychologiem, pedagogiem, radcą prawnym, doradcą zawodowym, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze i rodzicielskie.  Wszyscy uczestnicy wezmą udział w kursie pierwszej pomocy, będą uczestniczyli w zajęciach klubowych oraz w piknikach integracyjnych. Przejdą cykl szkoleń zawodowych, ukierunkowanych według indywidualnych predyspozycji i preferencji każdego uczestnika, popartych opinią doradcy zawodowego. Zwieńczeniem działań Klubu Integracji Społecznej Muflon, będzie możliwość podjęcia zatrudnienia zgodnie z uzyskanymi kwalifikacjami zawodowymi, w ramach 3-miesięcznego stażu zawodowego finansowanego przez fundację.


opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno