Egzaminy gimnazjalne odbywają się normalnie

Dziś czwarty dzień strajku nauczycieli i zarazem drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Jak informuje rzecznik dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Krystyna Kaczorowska, egzaminy we wszystkich dolnośląskich szkołach odbywają się normalnie.

Dziś uczniowie piszą egzaminy z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Wszystko wskazuje na to, że przystąpili do pisania testów bez żadnych przeszkód.

 
- We wszystkich szkołach Dolnego Śląska egzamin odbywa się zgodnie z planem. Zespoły są pełne, te wszystkie zgłoszenia od dyrektorów, dotyczące ewentualnych braków, które do nas dotarły, zostały uzupełnione. Zespoły nadzorujące są uzupełnione osobami, które mają kwalifikacje nauczycielskie. Dyrektor weryfikuje dokumenty, które przynosi ze sobą osoba, która nie jest zatrudniona w danej szkole. Mogą to być wolontariusze, ale może zostać również zawarta umowa między dyrektorem, a osobą, która się do niego zgłasza - mówi rzecznik dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Krystyna Kaczorowska.
 
Jak wynika z informacji uzyskanych od rzecznik dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, nie przewiduje się żadnych utrudnień związanych z jutrzejszym – ostatnim dniem egzaminów gimnazjalnych.

 

wb

foto:walbrzych24.com

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno