Nie będzie obwodnicy Boguszowa?

Nie wyłoniono żadnego oferenta podczas trzeciego przetargu na przebudowę tzw. Drogi Sudeckiej, czyli remontu ul. 1 Maja i budowy obwodnicy Boguszowa-Gorc. Wszystkie złożone oferty były zbyt drogie. Być może uda się zrealizować tylko część inwestycji - na terenie samego Wałbrzycha.

85% kosztów budowy Drogi Sudeckiej miało zostać sfinansowane ze środków unijnych. Pozostałe pieniądze to wkład własny samorządów Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc. Wszystko wskazuje na to, że nie uda się rozstrzygnąć przetargów za kwotę, którą zakładano. 

 
Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu ogłosił już trzy przetargi. Jak dotąd nie wyłoniono żadnej firmy, bo wszystkie złożone oferty były zbyt drogie. Kwota, która miała zostać przeznaczona na to zadanie to 50 mln zł. Z tego względu władze miasta chcą zrealizować tylko wałbrzyski etap całej inwestycji – na więcej nie ma środków. Są też inne przeciwności.
 
- Ta inwestycja jest poza obszarem miasta. Pomijając sytuację czy Wałbrzych ma czy nie ma pieniędzy na realizowanie jakiejkolwiek inwestycji poza obszarem Wałbrzycha, to nie pozwala na to prawo. Marszałek na dzisiaj nie ma pieniędzy, więc chcemy realizować tylko odcinek miejski - informuje zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu Bogusław Rogiński.
 
Kolejny przetarg, dotyczący tylko wałbrzyskiego terenu ma zostać ogłoszony za około dwa tygodnie.
 
- Nie można realizować tylko części zamówienia. Musi być nowe zamówienie i po tym jak będziemy mieli nową informację po przetargu będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie czy będziemy mieli na to pieniądze czy nie – wyjaśnia Bogusław Rogiński.
 
W tej chwili trwają poprawki projektu, które są niezbędne by ogłosić przetarg w nowej formie. 

 

red

foto:ilustracyjne

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno