Menu

Klasa A: pierwszy punkt Czarnych Wałbrzych

Czarni Wałbrzych zdobyli pierwszy punkt na wiosnę remisując na wyjeździe z Iskrą Witków 2:2. W całym meczu nie brakowało emocji, bliżsi końcowego zwycięstwa byli goście, jednak rzutem na taśmę po golu w 89 minucie miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania i oba zespoły musiały zadowolić się remisem.

Początek spotkania należał do Czarnych, którzy już w 4 minucie stworzyli pierwszą okazję do zdobycia gola, gdy Serhii Slipets przyjęciem zgubił w polu karnym obrońcę i uderzył niecelnie w kierunku krótkiego rogu. Dwie minuty później ten sam zawodnik spróbował swoich sił przy rzucie wolnym z około 25 metrów, jednak piłka po rykoszecie minimalnie minęła lewy słupek. W 8 minucie bardzo aktywny w tej części gry ukraiński zawodnik miał najlepszą okazję do zdobycia gola, ale po dalekim zagraniu Macieja Zawadzkiego w pole karne spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzając nad poprzeczką. W 14 minucie Damian Ziątek dośrodkował z rzutu rożnego, a Zawadzki strzelił głową minimalnie niecelnie. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić również gospodarze i w 19 minucie minucie przed szansą stanął Adrian Mastej, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przyjął piłkę na krótkim słupku i uderzył z bliska, a piłka po bloku minęła bramkę Czarnych. Iskra rozkręcała się powoli, gdyż dopiero w 25 minucie pierwszy raz Bartłomieja Rudnickiego sprawdził Bartosz Ogrodnik, ale bramkarz Czarnych pewnie złapał futbolówkę po strzale z rzutu wolnego najlepszego snajpera gospodarzy. Dwie minuty później było jednak 1:0 – Seweryn Jasiurkowski zgrał piłkę w polu karnym głową do Ogrodnika, a ten uderzeniem z pierwszej piłki z 11 metrów nie dał szans golkiperowi Czarnych. W końcówce pierwszej połowy szanse mieli jeszcze: ponownie z rzutu wolnego Ogrodnik oraz Radosław Łatka, ale dobrze zachował się w obu sytuacjach Rudnicki i do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron Czarni zabrali się do odrabiania strat i już w 50 minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Ziątek uderzył precyzyjnie z wolnego z około 20 metrów i strzałem tuż przy prawym słupku pokonał Krzysztofa Mokrzyckiego. Mecz zaczął nabierać rumieńców i w kolejnych 10 minutach dwie szanse miał Ogrodnik, ale najpierw pomylił się uderzając głową z kilku metrów, a chwilę później minimalnie chybił z rzutu wolnego. Czarni najlepszą okazję wypracowali w 76 minucie, gdy Piotr Kula wpadł w pole karne i przerzucił futbolówkę nad Mokrzyckim, ale obrońcy zdołali wyjaśnić sytuację. W 85 minucie Ogrodnik przegrał pojedynek sam na sam z Rudnickim, a Czarni skutecznie skontratakowali gospodarzy – Zawadzki popisał się kilkudziesięciometrowym podaniem w pole karne Iskry, Wojciech Kumor skacząc do piłki z Mokrzyckim zgrał ją głową, a Rafał Baszak również głową skierował futbolówkę do pustej bramki. To nie był jednak koniec emocji. W 89 minucie Ogrodnik wyłuskał futbolówkę leżącemu na boisku Rudnickiemu i również uderzeniem do pustej bramki doprowadził do wyrównania. Po emocjonującym meczu obie drużyny podzieliły się punktami.

Klasa A
XVIII kolejka
Iskra Witków Śląski – Czarni Wałbrzych 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Ogrodnik (27), 1:1 Damian Ziątek (50), 1:2 Rafał Baszak (85), 2:2 Bartosz Ogrodnik (89)
Czarni: B. Rudnicki, Nowicki, Sęk, Zawadzki, Kumor, Chodacki, Gołek (75 Kula), P. Rudnicki, Ziątek, Slipets, Kasprzyk (63 Baszak). Trener: Leszek Derewecki

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

tomek1985wch

Klasa artystyczna w ''Ceramiku'', po interwencji rodziców, jednak...

Górnik nokautuje Podgórze Wałbrzych

Kolejni członkowie "Klubu 400" Czarnych Wałbrzych

Wałbrzych 24 aktualności

Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.