Schronisko dla zwierząt ma nowy samochód

Wałbrzyskie schronisko dla zwierząt ma nowy samochód. Na jego zakup przeznaczono 69 tys zł. Samochód będzie służył do przewozu zwierząt. 

- Samochód został zakupiony w ramach wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego. Był to projekt, który był złożony w 2017 roku. W końcu po kilku próbach przetargowych udało się zakupić ten pojazd. Jest to jeden z dwóch elementów projektu, ponieważ drugą częścią projektu jest postawienie  ogrzewanego pawilonu na terenie schroniska. Plany zostały zmienione i ta część budżetu zasili nową lokalizację, do której gmina się przygotowuje. - mówi dyrektor wałbrzyskiego schroniska, Michał Niewiadomski. 
 
W którym miejscu znajdować się będzie nowa siedziba schroniska?
 
- W chwili obecnej trwają prace nad pozyskaniem działki. Jest to działka zlokalizowana na terenie Wałbrzycha, w odpowiednim oddaleniu od siedzib ludzkich. Ulicy nie chcę podawać, by nie zapeszać. - mówi dyrektor wałbrzyskiego schroniska, Michał Niewiadomski. 
 
 
Zakupiony samochód marki Peugeot wyposażony jest w specjalne uchwyty do przewozu klatek i system doprowadzający świeże powietrze.  Samochód oprócz przewozu zwierząt będzie służyć do przewozu karmy.  
 
- Samochód rozmiarami odpowiada potrzebom schroniska. Jesteśmy w stanie w nim zmieścić 3 klatki. Nie ma dnia, by schronisko nie wyjeżdżało na teren miasta odławiać zwierzęta. Samochód jest rzeczą konieczną. Poprzedni samochód został zutylizowany.  - mówi dyrektor wałbrzyskiego schroniska, Michał Niewiadomski. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno