Nauczysiele ZS nr 5 piszą list otwarty

Kolejny list otwarty piszą nauczyciele - tym razem z Zespołu Szkół nr 5. 
 

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele
 
   Akcja strajkowa w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu trwa czwarty dzień i wciąż nie ma przesłanek, by w najbliższym czasie została przerwana. Wpisujemy się naszym protestem w podobne deklaracje szkól i przedszkoli z Wałbrzycha. Jesteśmy w stałym kontakcie z innymi placówkami i realizujemy ideę prawdziwej solidarności, która w historii dała nam świat, w jakim żyjemy.
 
   Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć cel, jakim jest podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela. Skorzystają na tym nasi uczniowie, rodzice i – jak sądzimy – całe społeczeństwo, które w jakiejś części kształtujemy. Prosimy o zrozumienie i drobne gesty solidarności w codziennych rozmowach, wydawanych opiniach, wpisach i gestach.
 
  Prosimy o zrozumienie, że to nie my jesteśmy odpowiedzialni za przedłużający się impas. Rodzice każdego dnia posyłają dzieci i młodzież do szkół w pełnym zaufaniu do nas, do tego, jacy jesteśmy na co dzień, jakie wartości reprezentujemy.  Aby móc pokazywać innym świat, w jakim warto żyć, musimy mieć możliwość nasiąkania pięknem, nowymi pomysłami artystów, nowinkami naukowymi, postawami osób wybitnych. Chcielibyśmy mieć na to odrobinę czasu i możliwości, by ze zdwojoną siłą inspirować młodzież pasjami, wiedzą, nowymi umiejętnościami. Nie stanie się to nigdy, jeśli nie zaczniemy normalnie funkcjonować, zamiast comiesięcznego wegetowania i podejmowania dodatkowych zleceń. Nauczyciel zawodu stanie się w szkole już niebawem wspomnieniem, bo inżynierowie, specjaliści odejdą do innych zajęć a akcentowana przez ministerstwo szkoła techniczna i branżowa nawet ze świetnym sprzętem będzie muzeum bez obsługi.
Ślemy serdeczne pozdrowienia i głosy wsparcia dla pozostałych protestujących. 
Nauczyciele ZS nr 5 w Wałbrzychu

Czytaj też:
List otwarty nauczycieli z I LO
List otwarty nauczycieli z II LO

opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno