Rusza 15. edycja Świdnickich Gryfów

"Świdnicki Gryf" to najważniejsza nagroda gospodarcza w Świdnicy. Ma ona na celu wyróżnienie a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” - promowanie produktów wytwarzanych w regionie.

- „Świdnicki Gryf” to prestiżowe wyróżnienie przyznawane firmom, które swoimi działaniami dają przykład innym przedsiębiorcom i pokazują, że w Świdnicy można osiągnąć sukces i to na wielu płaszczyznach. Przyznając nagrody chcemy wyróżnić tych najlepszych z najlepszych – mówi Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy.
 
25 marca w Urzędzie Miejskim w Świdnicy odbyło się pierwsze posiedzenie kapituły Nagrody Gospodarczej Świdnicki Gryf 2019.
 
W skład kapituły wchodzą przedstawiciele władz miasta: Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski zastępca prezydent Świdnicy, a także laureaci nagrody z ubiegłego roku, czyli:
DAR-VIT Dariusz Konarski,
Piekarnia PROFIT – BIS s. c. Anna, Jacek Wychowanek,
Biuro Turystyczne RAPALA s. c. Agnieszka Rąpała,
Firma KOROLEWICZ – Marcin Korolewicz,
Piotr Pamuła,  przedstawiciel Electrolux Poland Sp. z o. o,
PPUH STEINBUDEX – J.M  Jerzy Majorek,
Agnieszka Poroś – Łojewska – prezes Stowarzyszenia Świdnickich Mam – „Mamy co kochamy”
przedstawiciele organizacji okołobiznesowych - Świdnickiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich i Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
 
W tym roku nagrody przyznane będą w następujących kategoriach:
1. „Sudecki produkt regionalny”
2. „Lider przedsiębiorczości”
3. „Lider mikroprzedsiębiorczości”
4. „Dobre smaki”
5. „Zdrowie i uroda”
 
Nowością są dwie ostatnie kategorie. „Dobre smaki” – to nagroda, która dotyczy restauracji, kawiarni, cukierni, pizzerii i barów. Tu oceniane będzie m.in.: serwowanie smacznych dań i napojów różnorodnych smaków, regionalny produkt w ofercie, nienaganna, profesjonalna obsługa gości, a także budowanie atmosfery miejsca i zachęcania do spędzania w nim czasu.
 
Z kolei „Zdrowie i uroda” to kategoria skierowana do branży usług kosmetycznych, fryzjerskich, dietetycznych, zdrowej żywności i fitness. Brane pod uwagę będzie to, w jaki sposób wychodzi się naprzeciw oczekiwaniom, życzeniom klientów, specyficznych grup odbiorców, jakość świadczonych usług, efektywność i skuteczność działania firmy np. udział w lokalnym rynku. 
 
Organizatorzy czekają na zgłoszenia przedsiębiorców i firm. Wypełnione ankiety mogą oni przesyłać do 23 czerwca br. na adres mailowy: swidnickigryf@um.swidnica.pl lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Świdnicy ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica.
 
Zgłoszenia mogą również dokonywać organizacje gospodarcze, członkowie kapituły oraz po raz pierwszy osoby fizyczne - do 10 czerwca br. również pod adresem mailowym: swidnickigryf@um.swidnica.pl.
 
Organizator po uzyskaniu zgody zgłoszonych przedsiębiorców i firm przekaże ankiety kandydatów do oceny przez kapitułę. Udział w konkursie jest bezpłatny. Ankietę oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony: www.swidnickigryf.pl. 
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno