IV liga: Górnik - MKP Wołów 6:1 (FOTO)

Niedawny triumf w półfinale Pucharu Polski zdecydowanie podniósł morale piłkarzy Górnika. To było widać w sobotniej, ligowej konfrontacji z niżej sklasyfikowanym MKP Wołów. Już po kilku minutach wałbrzyszanie wygrywali 2:0, aby ostatecznie zanotować jedno z najwyższych w tym sezonie zwycięstw 6:1.

Jeszcze się dobrze sobotnia potyczka nie rozpoczęła, a gospodarze wygrywali 2:0. W 3 minucie Mateusz Krzymiński idealnie dośrodkował z lewej flanki, a zamykający podanie Daniel Borowiec celną główką otworzył wynik meczu. W 6 minucie wałbrzyszanie mieli kolejny powód do radości, gdy Mateusz Sawicki wykorzystał okazję sam na sam z Przemysław Harwatem. I choć kwadrans później Paweł Janus precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego zaskoczył Damiana Jaroszewskiego, to ostatnie zdanie w tej odsłonie należało do Górników, a konkretnie Brazylijczyka De Pauli, który ładnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Borowca.

Po zmianie stron było równie efektownie i efektywnie, gdyż w tej odsłonie nasi zaliczyli trzy kolejne gole. W 52 minucie wynik potyczki podwyższył Borowiec, który dopadł do podania wzdłuż bramki i strzałem z bliska nie dał szans Harwatowi. Na kolejne trafienie czekaliśmy do 68 minuty. Na listę strzelców precyzyjną główką wpisał się Miłosz Rodziewicz, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Wysoką wygraną wałbrzyszan ustalił tuż przed końcem spotkania mocnym uderzeniem zza 16 Szymon Tragarz.

Co ważne, swój mecz w Świdnicy przegrał Śląsk II Wrocław. Dzięki temu chłopcy Fojny zmniejszyli stratę do lidera do 7 punktów.

IV liga - grupa wschodnia
XXI kolejka
Górnik Wałbrzych - MKP Wołów 6:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Daniel Borowiec (3), 2:0 Mateusz Sawicki (6), 2:1 Paweł Janus (21), 3:1 Allan De Paula 38), 4:1 Daniel Borowiec (52), 5:1 Miłosz Rodziewicz (68), 6:1 Szymon Tragarz (86)
Żółte kartki: Żbik, Szaciło - MKP
Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Smoczyk, Rytko, Krzymiński, Sawicki (63 Rodziewicz), Tragarz, Borowiec, De Paulla (63 Młodziński), Bogacz (72 Krawczyk). Trener: Jacek Fojna

Pozostałe wyniki:
Unia Bardo - Polonia Trzebnica 7:0, GKS Mirków/Długołęka - Sokół Marcinkowice 0:1, Orzeł Ząbkowice Śląskie - Nysa Kłodzko 3:3, Piast Nowa Ruda - Sokół Wielka Lipa 4:1, Piast Żerniki - Bielawianka Bielawa 0:0, Polonia-Stal Świdnica - Śląsk II Wrocław 2:1, Zjednoczeni Żarów - Orzeł Prusice (niedziela, godz. 16)

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com