Dziś egzaminy ósmoklasistów
Dzis kolejny dzień strajku nauczycieli i dziś również egzamin ósmoklasistów - ten rozpocznie się o godzinie 9:00. Zdaniem dyrektorów szkół i kuratorium - egzaminy ósmoklasistów nie są zagrożone, gorzej może być z maturami. 
 
Punktualnie o 9:00 ponad 25 tysięcy uczniów z Dolnego Śląska ma rozpocząć egzamin ósmoklasisty. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
dziś (poniedziałek)  – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
worek (16.04)  – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
środa (17.04) – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

Zdaniem dyrektorów szkół i kuratorium, egzamin nie jest zagrożony, wszystko okaże się jednak po godzinie 9:00 gdy uczniowie zasiądą w ławkach. 

Gorzej może być z egzaminami maturalnymi. 

- Na dzień dzisiejszy powiedziałbym, że tak. Wczoraj spotkaliśmy się z przedstawicielami komitetów strajkowych szkół średnich. Te komitety przedstawiły propozycję, że nie klasyfikują, nie promują, nie odbędą się rady pedagogiczne. Dlatego podczas ferii protestujący będą przychodzić do szkół i kontynuować strajk, żeby dyrektor nie mógł w tych dniach zrobić rady pedagogicznej. Czekają na konkretne decyzje rządu. Jedyna szkoła, w której prawdopodobnie dojdzie do klasyfikacji i promocji to III Liceum w Wałbrzychu, którego dyrektor jeszcze przed ogłoszeniem strajku zawarł układ z nauczycielami, że jeżeli będzie strajk to żeby jednak dojść do kompromisu z nauczycielami  - mówił w piątek przewodniczący ZNP w Wałbrzychu Jerzy Kowalski.
 

opr. adm

foto:ilustracyjne

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno