Uwaga na oszustów !!!

Fala oszustw w regionie wałbrzyskim, tym razem oszuści wmawiają klientom, że niezbędna jest wymiana kotła gazowego - oszukani płacą bardzo wysokie rachunki, zdarza się, że biorą kredyty na wymianę kotła. 
 

Schemat działania jest prawie zawsze taki sam. Oszuści pod pretekstem sprawdzenia kotła gazowego wchodzą do mieszkania, zwykle wybierają starsze osoby. Po sprawdzeniu kotła gazowego mówią, że trzeba go wymienić, bo jest niesprawny i stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców. 

Starsi ludzie zwykle od razu decydują się na wymanę kotła - płacą rachunek na poczet wymiany i zakupu nowego kotła lub podpisują umowy kredytowe. 

- W Kamiennej Górze poinformowali jednego z mieszkańców, że wykonują wymianę na zlecenie Urzędu Miasta, że przyznane zostanie im dofiansowanie na wymianę kotła. Jest to nieprawda, dofinansowanie nie dostaną a kocioł tak naprawdę zwykle bywa sprawny - mówi nasz informator. 

O podobnych oszustwach donoszą również władze Świdnicy. Jak ustrzec się przed oszustami?

- Najlepiej by konsumenci sprawdzili własny kocioł w autoryzowanym serwisie, który sprawdzi ich jego stan i czy tak naprawdę konieczna jest wymiana.  - dodaje nasz informator. 
 
opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno