Oszukał policjantów - grozi mu 8 lat więzienia

Do 8 lat więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który powiadomił policję o przestępstwie... którego nie było. 

Według zgłaszającego 20-latka, w październiku zeszłego roku trzech mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat wtargnęło do domku jednorodzinnego w Nowym Siodle, a jeden z nich przyłożył mu nóż do gardła. Mężczyźni mieli mu grozić, że go zabiją, mieli też siłą wyciągnąć go z budynku. Kiedy do miejsca zamieszkania wróciła najbliższa rodzina 20-latka, spłoszeni napastnicy zaczęli uciekać, a jeden z nich w szamotaninie upadł na nóż, którego użył do popełnienia przestępstwa.
 
Jak się okazało, 20-latek kłamał. Zgromadzony przez policjantów materiał  wykazał jednoznacznie, że trzej mężczyźni nie grozili mężczyźnie i nie mieli noży, a niedoszły pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie, którego nie popełniono. Sam natomiast podczas utarczki słownej wziął nóż i zadał cios w nogę 30-latkowi.
 
Policjanci postawili młodemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego zarzuty składania fałszywych zeznań oraz naruszenia czynności narządów ciała powyżej 7 dni u poszkodowanego mężczyzny. 20-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

opr. kama
foto: pixabay


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno