WALS: Chełmiec I czeka na finałowego rywala
W sobotę poznaliśmy pierwszego finalistę Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „Aqua-Zdrój”. Został nim broniący tytułu mistrza rozgrywek - Chełmiec Euromar fLOVErs Art I, który po raz drugi okazał się lepszy od swych rezerw. W drugiej parze bliżej finału są juniorzy Chełmca Aqua-Zdrój, którzy nie dali szans Wodociągom Wałbrzych.
 
Wałbrzyska Amatorska Liga Siatkówki „Aqua-Zdrój”
Wyniki I kolejki II rundy play-off
O miejsca 1 – 4:
Chełmiec Aqua-Zdrój – Wodociągi Wałbrzych 3:0 (30:28, 25:17, 27:25) (stan rywalizacji 1:0)
W pierwszym secie ton boiskowym wydarzeniom nadawali przedstawiciele Wodociągów, którzy mimo kilku piłek setowych nie dali jednak rady juniorom Chełmca. W kolejnej partii dominacja siatkarskiej młodzieży nie podlegała dyskusji. Prowadzony przez Kacpra Laskowskiego Chełmiec pewnie zwyciężył do 17 i był o krok od zdobycia 3 punktów. W ostatniej odsłonie gra przez długi czas toczyła się pod dyktando juniorów, ale ambitna pogoń Wodociągów sprawiła, iż ponownie byliśmy świadkami emocjonującej końcówki. O pełnej puli Chełmca zadecydowała rozpaczliwa interwencja leżącego Alka Mordarskiego, dzięki której jego ekipa wygrała 27:25, a w całym spotkaniu 3:0. Oprócz Laskowskiego na wyróżnienie zasłużył Mikołaj Sroka.
 
Chełmiec Euromar fLOVErs Art I - Chełmiec Euromar fLOVErs Art II 2:1 (27:25, 25:19, 18:25) (stan rywalizacji – 2:0, awans – Chełmiec Euromar fLOVErs Art I)
Inauguracyjna partia rozpoczęła się od skutecznych ataków rezerw Chełmca. W końcówce przedstawicielom drugiego zespołu zabrakło jednak zimnej krwi – mimo piłki setowej Chełmiec II uległ do 25 i tym samym przegrał walkę o awans do finału. Jak bowiem pamiętamy, w rozegranym awansem pierwszym półfinałowym spotkaniu Chełmiec I zwyciężył 3:0. Rozstrzygnięty wynik wewnętrznej rywalizacji na pewno wpłynął na poziom meczu, gdyż w kolejnych odsłonach gra wyraźnie siadła. Mimo to rezerwy zdołały zdobyć 1 punkt pokonując w trzecim secie pierwszą drużynę 25:18.
 
O miejsca 5 – 8:
NSK – Dom Finansowy 0:3 (16:25, 13:25, 16:25) (stan rywalizacji 0:1)
W pierwszym meczu o miejsca 5 – 8 Dom Finansowy rozbił NSK wygrywając do 16, 13 i 16. Jako ciekawostkę można podać, iż zawodnicy zwycięskiej ekipy zastosowali często wykorzystywany na treningach wariant gry na innej niż swojej pozycji.
 
PW Mabor – Chemik Żarów 3:0 (25:20, 25:17, 25:19) (stan rywalizacji 1:0)
Niezłą postawę w konfrontacji z Maborem zaprezentowali siatkarze Chemika. To było jednak za mało, aby wydrzeć choćby punkt wyżej notowanemu przeciwnikowi. Prowadzony przez umiejętnie spisującego się Macieja Leńskiego, którego wspierali Bartosz Ostrowski oraz Grzegorz Guzal, Mabor wygrał 3:0 i jest niemal pewniakiem przed zaplanowanym na 27 kwietnia pojedynkiem rewanżowym.
 
Zawodnik kolejki: Kacper Laskowski – Chełmiec Aqua-Zdrój
 
Następne mecze
Spotkania rewanżowej II rundy play-off
Sobota – 27 kwietnia, Hala Wałbrzyskich Mistrzów
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno