Festiwal Kwiatów i Sztuki inspirowany filmami

Po raz 31 w Zamku Książ odbędzie się Festiwal Kwiatów i Sztuki. Motywem tegorocznego festiwalu będą inspiracje filmowe. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Festiwal Kwiatów i Sztuki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 3 maja. Na odwiedzających zamek czekać będą m.in. takie atrakcje jak obóz rycerski, warsztaty florystyczne, makieta z pociągami dla najmłodszych i Narodowa Wystawa Bonsai, podczas której zaprezentowany zostanie prawdziwy unikat – jedyne drzewko bonsai w Europie gatunku Śniegowiec. Podczas festiwalu z pewnością nie będą się nudzić miłośnicy historii – Podczas jego trwania odbędą się wykłady o dawnych właścicielach zamku - Hochbergach, a także zamkowych podziemiach niewyjaśnionych historiach i duchach. 
 
 
- Kolejny rok mamy zaszczyt zdobić te wnętrza. Kwiaty wydobywają tę energię, moc i siłę, która wzmacnia walory estetyczne. W tym roku inspirować nas będą filmy, będą różne tytuły m.in. Alicja w krainie czarów, Opowieści z Narni, Król Lew . Myślę, że będzie to zagadka dla odwiedzających. Będziemy dekorować dziedziniec, dojście do zamku. W każdym zaułku pojawi się coś kwiatowego. - mówi Marta Kondzielnik ze Stowarzyszenia Florystów Polskich.
 
 
Bilety na festiwal kupisz tutaj
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno