Zapaśnicze powitanie wiosny

Z udziałem 14 klubów rozegrano Międzynarodowy Turniej Powitania Wiosny w zapasach. Gospodarzem zawodów było ZLKS Zagłębie Wałbrzych, które w klasyfikacji drużynowej zajęło 2. miejsce, tuż za Agrosem Żary.

Jak wspominają organizatorzy zawodów, Turniej Powitania Wiosny ponad 25 lat temu zainicjował trener Janusz Marciniak, a w imprezie swoje pierwsze zapaśnicze kroki stawiało wielu późniejszych reprezentantów Polski, jak chociażby Damian Janikowski.

W tym roku impreza w hali Aqua-Zdroju przyciągnęła 14 klubów. Zagłębie reprezentowało 15 zawodników, z czego aż 12 zdobyło medale, w tym na najwyższym stopniu podium stanęli Szymon Reks w wadze 85 kg oraz Dominik Przybylski w kategorii 41 kg. Jak wspomnieliśmy, w "generalce" Zagłębie uplasowało się na 2. miejscu, za Agrosem Żary, a przed Śląskiem Wrocław.

- Cieszy fakt, iż wałbrzyska młodzież chętnie trenuje zapasy i z roku na rok jest nas coraz więcej. Popularność tej dyscypliny sportu nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie naszych głównych sponsorów, a więc firm: Komunalnik oraz Kantor Wrest -, powiedział trener Krzysztof Szatko, który wraz z Waldemarem Obuchowiczem jest odpowiedzialny za szkolenie dzieci i młodzieży ZLKS Zagłębia Wałbrzych.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com