Już niebawem remont ul. Garbarskiej

Niebawem rozpocznie się remont ulicy Garbarskiej w wałbrzyskim Śródmieściu. W ramach gruntownych prac, zostanie między innymi wymieniona kostka brukowa, co pozwoli zachować historyczny charakter centrum miasta.

W planach jest remont odcinka od ul. Mickiewicza do ul. Moniuszki. W ramach przebudowy zostanie położona nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Zostanie także wymieniona kanalizacja deszczowa i kable oświetleniowe. Przebudowane zostaną też chodniki. 
 
- To całkowita przebudowa polegająca na wymianie sieci wodociągowych, teleinformatyczny, elektrycznych. Wykończenie będzie stanowiła kostka brukowa, dlatego, że jesteśmy w ścisłym, zabytkowym centrum - mówi zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu Bogusław Rogiński.
 
Planowane zakończenie prac to koniec tego roku. Remont będzie kosztował 2 mln złotych, 85% to środki z Unii Europejskiej.

 

wb

foto:P.Tokarski

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno