Pobiegną dla hospicjum

Grupa biegowa WAWRZYNTEAM z Oleśnicy, Fitklub24 Wałbrzych oraz Piotr Kowzan zainicjowali akcję „Biegające Anioły Hospicjum”. W ramach akcji 12 osób przebiegnie w formie sztafety dystans 500km w czasie 50 godz., a celem jest zebranie 50 000 zł na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Start 24 maja spod Starej Kopalni w Wałbrzychu, meta znajduje się pod latarnią morską w Kołobrzegu.

Cel akcji: zebranie środków finansowych na rzecz osób objętych pomocą z ramienia wałbrzyskiego hospicjum. Środków nie tylko na stacjonarną opiekę nad nieuleczalnie chorymi, ale również na uśmierzanie ich bólu, niezbędne leki, wsparcie fizyczne, psychologiczne i duchowe dla chorych i ich rodzin.
 
Hasło akcji: Żyjąc - zwolnij, biegnąc - pędź - MYŚL O INNYCH - byle wytrwale.
 
Planowany termin startu: 24.05 godz. 9.00 Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki.
Trasa (24.05.2019- 26.05.2019): 
 
Wałbrzych: Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki - Kołobrzeg: Latarnia Morska
 
1. Wałbrzych – Strzegom
2. Strzegom Lubin (czas dotarcia do Lubina ok. 17.00 – 17.30)
3. Lubin – Wolsztyn
4. Wolsztyn – Gorzów Wielkopolski (czas dotarcia do Gorzowa - 25 maj godz. 17:00)
5. Gorzów Wielkopolski – Kołobrzeg, latarnia morska (czas dotarcia do Kołobrzegu 26 maj ok. godz. 12:00) 
 
10-12 osobowa sztafeta wyruszy spod Starej Kopalni. Będzie można uczestniczyć we wspólnym biegu wyprowadzającym sztafetę spod Starej Kopalni na rogatki miasta. W tym czasie będą odbywać się dni Wałbrzycha. Na trasę 500 kilometrów biegacze dają sobie 50 godzin. Zmiany będą co 10 kilometrów, w drodze będą eskortować ich dwa rowery i minimum dwa auta.
 
Nie będą robić żadnych przerw. Przewidziane są 2 busy na ok. 20 osób – biegacze, 2 pielęgniarki, 1 fizjoterapeuta. Będzie również kilku wolontariuszy, którzy będą kwestować po drodze w kilku miastach i na mecie w Kołobrzegu.  
 
Sposoby zbierania funduszy:
1.  Zorganizowanie zbiórki internetowej na portalu zrzutka.pl, strona: https://zrzutka.pl/taaj73
2. Kwestowanie podczas dni Wałbrzycha (24-26 maj) oraz na trasie biegu, również podczas kilku imprez sportowych poprzedzających bieg. 
3. Szukanie sponsorów. Do każdego przebiegniętego 10 kilometrowego dystansu organizatorzy szukają Darczyńców, którzy w zamian za reklamę na koszulce osoby biegnącej dane 10km oraz reklamę w mediach społecznościowych, wesprze finansowo naszą akcję. Ze względu na powagę i cel akcji minimalna stawka za każdy przebiegnięty km to 50 zł. Co oznacza wpłatę Darczyńcy na rzecz Hospicjum w wysokości 500 zł.
 
Całość przekazanych przez darczyńców środków zasili konto wałbrzyskiego hospicjum. 
 
 
 
opr.red
foto:użyczone
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno