Bransoletki życia dla seniorów

W ramach pilotażowego programu około 30 seniorów z Głuszycy i  Jedliny -Zdroju otrzyma specjalne bransoletki, dzięki którym w razie groźnej sytuacji będą mogli na przykład wezwać pomoc medyczną.

Bransoletki otrzymają seniorzy spełniający wymogi programu ustalone przez rady obu gmin. Wiemy, że na pewno będą to osoby powyżej 65 roku życa, samotne lub niesamodzielne.
 
- Życie ludzki jest bezcenne. Każde życie uratowane za pomocą takiej opaski to sukces tego programu. Każde wezwanie pogotowia do osoby chorej to też sukces programu. Liczymy, że dzięki tym opaskom seniorzy będą bezpieczni a ich rodziny będą miały świadomość, że ktoś nad nimi czuwa - mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.
 
 
Każda bransoletka wyposażona jest w kartę sim i działa jak miniaturowy telefon. Ma duży przycisk S.O.S. po naciśnięciu którego wysyła sygnał do centrali, że dzieje się coś złego. Posiada także moduł GPS pozwalający namierzyć właściciela a także takie rozwiązania jak detektor upadku czy czujnik tętna.
 
- Jest to taki łącznik między osobą, która ją nosi a Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie ratownicy przez całą dobę siedem dni w tygodniu pełnią opiekę. Mogą oni wezwać pomoc, mogą sami próbować nawiązywać kontakt z osobą noszącą bransoletkę - tumaczy Kazimierz Cięciak z firmy Comarch Healthcare.
 
 
Gminy zadbają o opiekę nad swoimi seniorami przez rok. Dzięki porozumieniu z producentem opasek będą one przekazane mieszkańcom bezpłatnie a gminy poniosą jedynie koszt 99 zł za każde urządzenie. Jeśli gminy zdecydują się kontynuować program po roku będzie się to już abonament w wysokości 99 zł miesięcznie.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno