Zaczyna się sezon działkowy

Pogoda jest coraz lepsza, więc zbliża się sezon dla działkowiczów. Rozpoczynają się już pierwsze prace na ogródkach, a pracy po zimie jest sporo. 

- Najgorszą rzeczą po zimie są bardzo duże zniszczenia – szczególnie przez zwierzynę, głównie dziki, które niszczą aleje komunikacyjne, ogrodzenia. Pierwsze działania działkowców to naprawa tego wszystkiego. Następna sprawa to dosyć duża susza, brakuje wody. Nieliczne ogrody mają własne ujęcia, te ujęcia są niestety niewydajne. Problem z wodą jest dosyć znaczący. Działkowcy rozpoczynają pierwsze zasiewy, pierwsze prace pielęgnacyjne, w zasadzie jesteśmy po akcji przycinania drzew.  - mówi prezes okręgu sudeckiego Polskiego Związku Działkowców, Henryk Malik. 
 
Koszt posiadania działki to około 200zł rocznie. Obserwuje się coraz większe zainteresowanie wśród młodych ludzi. 
 
- Obserwujemy, że przychodzi coraz więcej młodych osób – młode rodziny z dziećmi oni rozumieją, że to jest korzystne dla nich, by mieć ten kawałek zielonego miejsca, hodować ekologicznie, mieć przysłowiową marchewkę i pietruszkę. To zapotrzebowanie zwiększa się. - mówi prezes okręgu sudeckiego Polskiego Związku Działkowców, Henryk Malik. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno