Wałbrzyski areszt do likwidacji?

Być może wałbrzyski areszt zostanie zlikwidowany. W ramach reformy Służby Więziennej część jednostek zostanie zlikwidowana, a niektóre zmodernizowane. Nie wiadomo jeszcze jaki los czeka wałbrzyską jednostkę.

Co do Aresztu Śledczego w Wałbrzychu przy ul. Słowackiego nie ma jeszcze konkretnej decyzji. Wiadomo, że budynek jest stary, powstał w XIX wieku.

- W tej chwili nie zapadła jeszcze decyzja, nie ma też na razie żadnych wytycznych. Analizowane są możliwości dotyczące przeznaczenia wielu starych jednostek tego typu na terenie kraju, które pamiętają czasy I wojny światowej. Wiemy, że pewne jednostki zostaną zlikwidowane, inne przekształcone, a część zostanie wyremontowana, ale nie ma jeszcze konkretnych decyzji co do poszczególnych jednostek. Nie wiadomo też, jaki będzie los tej w Wałbrzychu - mówi rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Elżbieta Krakowska.

Jak wynika z naszych informacji, pracownicy wałbrzyskiego aresztu także nie wiedzą jaki los czeka jednostkę, w której pracują.  Wiadomo jedynie, że zlikwidowane mają zostać te jednostki, których funkcjonowanie jest nieuzasadnione ekonomicznie.
 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

W.Blicharz
foto:walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno