Menu

Zaczyna się sezon działkowy

Pogoda jest coraz lepsza, więc zbliża się sezon dla działkowiczów. Rozpoczynają się już pierwsze prace na ogródkach, a pracy po zimie jest sporo. 

Zaczyna się sezon działkowy
- Najgorszą rzeczą po zimie są bardzo duże zniszczenia – szczególnie przez zwierzynę, głównie dziki, które niszczą aleje komunikacyjne, ogrodzenia. Pierwsze działania działkowców to naprawa tego wszystkiego. Następna sprawa to dosyć duża susza, brakuje wody. Nieliczne ogrody mają własne ujęcia, te ujęcia są niestety niewydajne. Problem z wodą jest dosyć znaczący. Działkowcy rozpoczynają pierwsze zasiewy, pierwsze prace pielęgnacyjne, w zasadzie jesteśmy po akcji przycinania drzew.  - mówi prezes okręgu sudeckiego Polskiego Związku Działkowców, Henryk Malik. 
 
Koszt posiadania działki to około 200zł rocznie. Obserwuje się coraz większe zainteresowanie wśród młodych ludzi. 
 
- Obserwujemy, że przychodzi coraz więcej młodych osób – młode rodziny z dziećmi oni rozumieją, że to jest korzystne dla nich, by mieć ten kawałek zielonego miejsca, hodować ekologicznie, mieć przysłowiową marchewkę i pietruszkę. To zapotrzebowanie zwiększa się. - mówi prezes okręgu sudeckiego Polskiego Związku Działkowców, Henryk Malik. 
 
red
 
 
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

dzialki  |   sezon  |   prace  |  

Dlaczego Górnik gra w środy? Pytają kibice

W labiryncie zdarzeń_ w labiryncie wrażeń (FOTO)

Zobacz wystawę, której tematem jest porządek i chaos

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij