Przestrzeń pomiędzy – pierwsza wystawa w Palmiarni

Fotografie roślin autorstwa wrocławianki  Joanny Stogi „Przestrzeń pomiędzy”  będą  pokazane w ramach pierwszej wystawy w wałbrzyskiej Palmiarni. Wernisaż odbędzie się  26 kwietnia, g. 18:00, a zdjęcia będzie można oglądać w najpiękniejszym wałbrzyskim ogrodzie do 31 sierpnia. 

- Ogrody są taką przestrzenią pomiędzy człowiekiem, a naturą, gdzie ją oswajamy. Fotografie, które wykonuję  powstaje gdzieś na styku między  moją wyobraźnią,  a rzeczywistością. Rośliny, które fotografuję, są zatrzymane w momencie bycia pomiędzy życiem, a zamieraniem – wyjaśnia autorka.
 
Fotografie będzie można oglądać w ogrodzie Palmiarni w ramach zakupionego biletu wstępu.
 
Joanna Stoga – ukończyła Europejską Akademię Fotografii w Warszawie (dyplom w pracowni Izabeli Jaroszewskiej). Od 2014r jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
 
 
W swojej pracy korzysta z różnego typu technik fotograficznych. Największą popularność przyniosły jej serie botaniczne, w szczególności wykonane z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego. Joanna Stoga wykorzystuje także aparaty typu Camera Obscura, szlachetne technik fotograficzne oraz różnorodne techniki cyfrowe.
 
Oprócz fotografii znaczne miejsce w jej dorobku zajmują grafiki tworzone wypracowanymi przez siebie metodami, łączącymi rysunek z innymi mediami. Poza poszukiwaniami artystycznymi Joanna Stoga fotografuje muzyczne i teatralne wydarzenia we Wrocławiu.
 
W 2012 r. otrzymała Złoty Medal przyznawany przez Royal Photographic Society za najlepsze portfolio w konkursie IGPOTY w Londynie. W 2013 r. zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez The Georgia O'Keeffe Museum w Santa Fe w USA. Otrzymała również wyróżnienia w konkursach w Paryżu i Santa Barbara. Ma na koncie wiele publikacji oraz wystaw organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
red
foto: Zamek Książ
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno