Więzienie za nielegalne składowisko śmieci

Jest wyrok w sprawie nielegalnego składowiska odpadów w Głuszycy. Trzech mężczyzn zostało skazanych na 8 miesięcy więzienia. Każdy z nich ma wpłacić na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 10 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. 

Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu. Oskarżonych zostało trzech mężczyzn (43-latek z Piekar Śląskich, 35-latek ze Stanowic i 48-latek z Głogowa), którzy w 2017 roku nielegalnie, bez żadnego zezwolenia, składowali odpady przy ul. Dworcowej w Głuszycy. Były to głównie zużyte opony i tworzywa sztuczne.
 
Sąd wymierzył im karę 8 miesięcy więzienia, każdy z nich ma też wpłacić na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 10 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. 
 
To jednak nie koniec całej sprawy, bo odpady nadal zalegają. 
 
- W tej sprawie równolegle toczą się dwa postępowania: administracyjne i karne. W postępowaniu karnym sąd uznał, że te osoby dopuściły się przestępstwa, za które zostały skazane wyrokami. Natomiast w postępowaniu administracyjnym nakładamy obowiązki do wykonania i obciążamy kosztami usunięcia tych odpadów posiadaczy odpadów - mówi zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański.
 
Teraz gmina będzie próbowała wyegzekwować od skazanych mężczyzn usunięcie tych odpadów, jeśli to się nie uda – usunie je na własny koszt i obciąży ich należnością. 
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno