Menu

Wraca sezon działkowy i sterty śmieci

Wraz z rozpoczęciem sezonu działkowego powraca odwieczny problem gromadzenia się stert śmieci. Pojemników co roku  brakuje, a odpadów nie ubywa. Jak się okazuje, często jest to spowodowane przywożeniem ich na działki przez osoby postronne.  Efektem jest to, że działkowcy muszą więcej płacić.

Wraca sezon działkowy i sterty śmieci
- Wszystko zależy od ogrodu, bo każdy ogród składa indywidualnie deklaracje śmieciowe. My jesteśmy poddani rygorowi uchwał rady miasta i mamy narzucone te opłaty, w zależności od ilości pojemników. Tych pojemników jest ciągle mało. Mamy różnych nieproszonych gości, którzy nam podrzucają śmieci. Niektóre ogrody zainstalowały monitoring i okazało się, że nagrane zostało przywożenie przez niektórych „biznesmenów” odpadów z ich działalności gospodarczej. Dochodzi do tego, że działkowcy muszą więcej płacić niż mogliby. -  mówi prezes okręgu sudeckiego Polskiego Związku Działkowców, Henryk Malik. 
 
Zarządzający ogródkami działkowymi apelują, by segregować śmieci. 
 
- Działkowcy oczywiście w tym wszystkich też są trochę winni, bo problem segregacji śmieci występuje i w mieście i w ogrodach. Działkowcy są takimi samymi obywatelami jak wszyscy i niestety, jeszcze uczymy się segregacji śmieci. Namawiamy do niewyrzucania odpadów biodegradowalnych – mamy kompostowniki na te odpady. Nie wszyscy podchodzą do tego ze zrozumieniem i z obowiązkiem działkowca, ale uczymy się nawzajem.  - mówi prezes okręgu sudeckiego Polskiego Związku Działkowców, Henryk Malik. 
 
red
 
 
foto: archiwum WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

smieci  |   dzialki  |   kontenery  |   sezon  |  

Dlaczego Górnik gra w środy? Pytają kibice

Policjanci eskortowali mężczyznę, któremu prasa przygniotła rękę

Koszykówka: Górnik Wałbrzych zwyciężył z Sokołem Międzychód

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij