Zabił łopatą konkubenta znajomej
Wyciągnął z domu 56-latka, pobił go a na koniec uderzył łopatą w głowę - mężczyzna zmarł. Świdnicki sąd skazał Marcina K. na 25 lat więzienia. 
Do tragedii doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku w miejscowości Witostowice. 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina zadzwoniła z prosbą o pomoc do  znajomego, Marcina K.
 
Gdy Marcin K. przyjechał zaczął go bić 56-latka,  wyprowadził go na łąkę gdzie uderzył go łopatą w głowę. Meżczyzna zmarł.  Po kilku godzinach razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. zakopał zwłoki w lesie.
 
Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę więzienia jeszcze cztery inne osoby: 

 - konkubinę Zenona K. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę ośmiu miesięcy więzienia
 
- Grzegorza L., który pomagał ukrywać zwłoki, na karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu 2 lata, 
 
- Tomasza M., który mając informację o zabójstwie Zenona K. i sprawcy, nie zawiadomił organów ścigania na karę ośmiu miesięcy więzienia,
 
- Agatę B. za zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań na karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata
 
Wyrok nie jest prawomocny.

adm
foto: łopata

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno