Menu

Ekstraliga kobiet: AZS PWSZ Wałbrzych - Górnik Łęczna 2:2 (FOTO)

Nie lada wyczynu dokonały piłkarki AZS-u PWSZ, które zremisowały z Mistrzem Polski, Górnikiem Łęczna, 2:2. Choć po kilkunastu minutach wałbrzyszanki przegrywały 0:2, to jednak zdołały urwać punkty liderowi rozgrywek. Gola na wagę cennego remisu w 96 minucie (!) zdobyła Klaudia Fabová.

Gospodynie nie zdążyły jeszcze wejść na wysokie obroty, gdy otrzymały pierwszy bolesny cios. W 5 minucie po ręce jednej z wałbrzyszanek sędzia Michalina Diakow odgwizdała rzut karny, który na prowadzenie zamieniła Agata Guściora. Chwilę później w roli głównej wystąpiły bramkarki obu ekip, które pięknymi interwencjami obroniły trudne strzały rywalek. Niestety, w 22 minucie było 2:0 dla Górnika. Na uderzenie z 20 metrów zdecydowała się Gabriela Grzywińska, futbolówka skozłowała jeszcze przed interweniującą Jagodą Sapor i po raz drugi zakotwiczyła w naszej bramce. Na szczęście ostatnie w tej odsłonie zdanie należało do ekipy Kamila Jasińskiego. Tuż przed zejściem na przerwę w polu karnym pociągana była Mesjasz, co zauważyła Diakow po raz drugi wskazując na "wapno". Do piłki podeszła sama poszkodowana, która pewnym strzałem zmniejszyła stratę do lidera Ekstraligi.

W drugiej połowie byliśmy świadkami wyrównanej walki. Niewiele jednak brakowało, a w 86 minucie przeciwnik wyszedłby na 2-bramkowe prowadzenie. Po faulu w naszym polu karnym do wykonania kolejnej "jedenastki" podeszła Ewelina Kamczyk, która jednak trafiła w słupek, a dobitka Grzywińskiej z 7 metrów przeszła wysoko nad celem. Zmarnowana "setka" odbiła się czkawką Górnikowi w doliczonym czasie meczu. W 96 minucie, w ostatniej akcji spotkania w polu karnym Łęcznej znalazła się Klaudia Fabová, która uderzeniem po długim słupku wyrównała stan pojedynku urywając tym samym 2 punkty niepokonanemu w obecnym sezonie Mistrzowi Polski.

Ekstraliga kobiet
XXI kolejka
AZS PWSZ Wałbrzych – Górnik Łęczna 2:2 (1:2)
Sędziowała: Michalina Diakow - Wielkopolski ZPN
Bramki: 0:1 Agata Guściora (5 – rz.k.), 0:2 Gabriela Grzywińska (22), 1:2 Małgorzata Mesjasz (42 – rz.k.), 2:2 Klaudia Fabová (90+6)
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Kędzierska, Rędzia, Rapacka (90+2 Głowacka), Głąb (55 Zając), Rozmus (88 Ostrowska), Fabová, Miłek. Trener: Kamil Jasiński

Pozostałe wyniki:
Medyk Konin - AZS Wrocław 3:0, Mitech Żywiec - Olimpia Szczecin 3:2, AZS UJ Kraków - UKS SMS Łódź 1:2, AZS PSW Biała Podlaska - GKS Katowice 3:0, Czarni Sosnowiec - Polonia Poznań 11:0

Następny mecz
XXII kolejka (ostatnia rundy zasadniczej)
Niedziela - 28 kwietnia, godz. 11:
AZS Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Wałbrzych 24 aktualności

Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.