MOPS im pomógł i podjęli pracę

177 osób uczestniczyło w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu „Aktywni Razem” mającym na celu  znalezienie pracy ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym. 1/3 z nich uzyskała trwałe zatrudnienie. 

Wartość projektu to blisko 2 mln zł, w tym 300 000 to wkład własny Gminy Wałbrzych.
 
- Dzisiaj podsumowujemy projekt, który trwał półtora roku. Projekt składał się z trzech tur. Łącznie uczestniczyło w nim 177 osób. Były osoby młodsze, starsze, kobiety, mężczyźni, osoby niepełnosprawne. Wartość projektu to około 2 mln zł. W tym około  300 000 tys zł to kwota, która stanowi wkład własny gminy Wałbrzych, była wypłacana w formie zasiłków celowych dla uczestników projektu na zakup przedmiotów codziennego użytku. - mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Krzysztof Czaja. 
 
 
Projekt zakończono z doskonałymi rezultatami. Osiągnięto wszystkie cele, a nawet przekroczono zakładane wskaźniki. Podczas podsumowania akcji podziękowano pracodawcom, którzy zgodzili się przyjąć uczestników na staż i dać im zatrudnienie. Podziękowano również pracownikom socjalnym, którzy opiekowali się uczestnikami projektu i Urzędowi Pracy. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno