Menu

MOPS im pomógł i podjęli pracę

177 osób uczestniczyło w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu „Aktywni Razem” mającym na celu  znalezienie pracy ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym. 1/3 z nich uzyskała trwałe zatrudnienie. 

MOPS im pomógł i podjęli pracę
Wartość projektu to blisko 2 mln zł, w tym 300 000 to wkład własny Gminy Wałbrzych.
 
- Dzisiaj podsumowujemy projekt, który trwał półtora roku. Projekt składał się z trzech tur. Łącznie uczestniczyło w nim 177 osób. Były osoby młodsze, starsze, kobiety, mężczyźni, osoby niepełnosprawne. Wartość projektu to około 2 mln zł. W tym około  300 000 tys zł to kwota, która stanowi wkład własny gminy Wałbrzych, była wypłacana w formie zasiłków celowych dla uczestników projektu na zakup przedmiotów codziennego użytku. - mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Krzysztof Czaja. 
 
 
Projekt zakończono z doskonałymi rezultatami. Osiągnięto wszystkie cele, a nawet przekroczono zakładane wskaźniki. Podczas podsumowania akcji podziękowano pracodawcom, którzy zgodzili się przyjąć uczestników na staż i dać im zatrudnienie. Podziękowano również pracownikom socjalnym, którzy opiekowali się uczestnikami projektu i Urzędowi Pracy. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

marika więckowiak (2 maja 2019 10:53)
To co ten Mops w Wałbrzychu wyprawia to są szczyty.Trwonią unijne pieniądze a gdzie są pieniądze z programu dla niepełnosprawnych studentów, bo ostatnio twierdzili że żadnych pieniędzy nie ma , bo zmienił się zarząd PFRON. No żenada,dziwię się że dr Bielawska promuje tych złodziejaszków. Myślę jednak że do czasu.
-_- (27 kwietnia 2019 18:58)
Ok
Hitman (26 kwietnia 2019 22:00)
Cytuję użytkownika: Radek W
1z/3 podjeła , a 2/3 to co ..nieroby i lewusy na garnuszku naszym !
Masz racje 500+ to nie wszystko..żadnych ambicji..nieroby
Radek W (26 kwietnia 2019 21:57)
1z/3 podjeła , a 2/3 to co ..nieroby i lewusy na garnuszku naszym !
Megoka (26 kwietnia 2019 20:31)
Korzystałam kiedyś z takiego projektu i bardzo mile to wspominam. Poznałam bardzo fajnych ludzi i nauczyłam się ciekawych rzeczy, miałam nawet propozycje stażu, ale niestety urząd pracy nie wyraził zgody. Teraz przynajmniej jest współpraca z firmami. Super sprawa oby więcej takich inicjatyw
Waylander (26 kwietnia 2019 9:43)
Dwa miliony zlotych wydano zeby ok 80 osob podjelo prace, a wystarczylo podstawic miejski autobus i zawiezc ich do AL Industriegebiet Waldenburg. Byloby taniej

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij