Ulica Długa nie będzie zamknięta dla ruchu?

Już niebawem poznamy nowe plany organizacji ruchu w Wałbrzychu. Władze miasta walczą, by ul. Długa nie została zamknięta przynajmniej dla transportu publicznego.

Firma Budimex, która wygrała przetarg na budowę obwodnicy zachodniej Wałbrzycha rozpoczęła przygotowania do budowy. 
 
Po majowym weekendzie prawdopodobnie poznamy nowe plany organizacji ruchu. Przygotowuje je firma Budimex, następnie muszą zostać zaakceptowane między innymi przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, policję, straż pożarną i służby miejskiej. Władze miasta walczą, by ul. Długa nie została wyłączona z ruchu – przynajmniej dla komunikacji miejskiej.
 
- Czekamy na ostateczną wersję planu organizacji ruchu, który ma nam przedstawić firma Budimex. ZDKiUM stara się jak tylko może, żeby te utrudnienia, choćby w okolicy ronda przy Tesco nie były bardzo uciążliwe. Staramy się negocjować z Budimexem, mam nadzieję, że uda się zachować transport, przynajmniej autobusowy, przez ul. Długą i Piaskową Górę. Pierwotna wersja, którą zaprezentowano, dotycząca zamknięcia ul. Długiej, przy rondzie, nie została przez nas zaakceptowana - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Przypomnijmy, obwodnica zachodnia Wałbrzycha ma powstać za niespełna dwa lata. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 397,5 mln złotych. 

 

wb

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno