Nastolatkowie ukradli samochód by pojechać do koleżanki

Mają zaledwie 10, 14, i 15 lat a na swoim koncie kradzież samochodu. Trzej nastolatkowie ukradli w Mościsku samochód i wybrali się nim na przejażdżkę do Jawora, jak tłumaczyli policjantom - chcieli odwiedzić koleżankę. 

 

Trzej młodzi mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego ukradli Opla z posesji w Mościsku.  Za kierownicą usiadł najstarszy z chłopców - 15-latek. Gdy policjanci otrzymali informacje od właściciela o skradzionym samochodzie, który mówił, że na posesji widział też trzech nastolatków - rozpoczęły sie poszukiwania auta. Zaledwie godzinę od zgłoszenia policjanci w Wałbrzychu na ul. Kolejowej zauważyli pasujących do rysopisu nchłopców. Ich uwagę wzbudził też samochód bez tablic rejestracyjnych. 
 
Podczas kontroli drogowej ustalili, że to właśnie ten samochód kilkadziesiąt minut wcześniej został skradziony na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Zdjęte tablice rejestracyjne znajdowały się w bagażniku. Jak tłumaczyli młodociani złodzieje policjantom, chcieli się wybrać z wizytą do ich koleżanki do Jawora, dlatego ukradli samochód. Chłopcy nie wiedzieli jednak jak do Jawora dojechać. 
 
- Teraz cała trójka odpowie przed sądem rodzinnym. 15 i 14 latek jako sprawcy czynu karalnego, a najmłodszy z nich za przejaw demoralizacji. Według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.  - informuje policja.  
opr. kama
foto: KMP Wałbrzych


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno