Debata o bezpieczeństwie seniorów
W Głuszycy odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa seniorów, organizatorem spotkania była wałbrzyska policja, rozmawiano o bezpieczeństwie osób starszych.
 
 
W czasie spotkania  wskazano sytuacje, w których seniorzy mogą stać się ofiarami przestępstw oraz sposoby ich unikania. Prelegenci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów, m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Poinformował również, jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo.
 
Przedstawiono także różnorodność oszustw i innych przestępstw, jakie dokonywane są na osobach starszych. Zebrani żywo dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami na temat reagowania i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. Podczas debaty poruszano także zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu. 
 
Seniorzy zgłaszali swoje propozycje, oczekiwania i potrzeby. Podzielili się z policjantami spostrzeżeniami na temat czynników, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. 
 
Na pytania i sugestie starszych mieszkańców Głuszycy odpowiadał zaproszony do udziału w debacie  Zastępca Burmistrza Miasta Głuszycy Grzegorz Szymański. Debatę prowadziła nadkom. Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Omówiła m.in. funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu ze społeczeństwem, takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”,„Moja Komenda” oraz aplikacja „Blisko”. 


Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Marcin Surma przedstawił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas" oraz plany priorytetowe poszczególnych dzielnicowych. 
opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno