Ogromna plantacja marihuany - 1,7 tys. krzewów

Blisko 1 7000 krzewów marihuany z których można uzyskać narkotyki o wartości 1,5 miliona złotych zabezpieczyli jaworscy policjanci.  Ogromna plantacja konopii znajdowała sie nieopodal Jawora, zatrzymany 41-latek trafił już do aresztu. 

 

Policjanci w rejonie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości na terenie powiatu jaworskiego zauważyli budynek, w którym zostały zaciemnione i uszczelnione wszystkie okna i drzwi - to wzbudziło ich podejrzenia. Podczas kontroli ujawnili plantację marihuany, która zajmowała niemalże wszystkie pomieszczenia. Plantacja krzewów konopi posiadała własny system nawodnienia i oświetlenia zasilanego potężnym agregatem prądotwórczym ustawionym w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu. By ograniczyć intensywny zapach roślin został zastosowany system wentylacji z filtrami. Konopie były nawożone i pielęgnowane specjalnymi środkami chemicznymi, które miały przyspieszyć ich wzrost.
 
Jaworscy policjanci zabezpieczyli blisko 1,7 tys. krzewów konopi w różnej fazie rozwoju. Z takiej ilości krzewów można było by uzyskać ponad 36 kg narkotyku o wartości czarnorynkowej blisko 1,5 mln złotych. Policjanci zabezpieczyli też różnego rodzaju chemię, przyrządy i urządzenia wykorzystywane do uprawy. Zatrzymany w tej sprawie 41-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu, agrozi mu nawet do 8 lat więzienia. 

 
opr. adm
foto: KMP Jawor


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno