Urszula Zybura w Wałbrzychu

W Bibliotece Pod Atlantami rozpoczęły się „Dni Mariana Jachimowicza”. Mieszkańcy Wałbrzycha mają okazję zapoznać się z twórczością artysty i poznać jego przyjaciół, jedną z nich jest Urszula Zybura, poetka i aforystka.

Urszula Zybura zaczęła tworzyć pod wpływem Mariana Jachimowicza, jak sama mówi: zaimponowało jej jak poeta „rzeźbi słowem”.
 
- Aforyzmy zaczęłam pisać od 1973 roku, wtedy właśnie poznałam Mariana Jachimowicza. Pisałam aforyzmy bo wiersze wydawały mi się za długie. Aforyzmy pisałam pięciosłowne, siedmiosłowne, dopiero później zaczęłam pisać poezję. - mówi poetka, Urszula Zybura.
 
Poetka oprócz pisania wierszy i aforyzmów zajmuje się językiem esperanto. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniem poezji i aforyzmów na ten język.
 
- Esperantem zainteresowałam się jak miałam się siedemnaście lat, Moja mama była zdumiona, mówiła chyba ktoś nierozsądny uczy się języka, jak nawet takiego kraju nie ma. Uwielbiam języki obce. Esperanto na dzisiaj dla Polaka jest bardzo pomocne, esperanto ułatwia komunikację. Dzięki temu można zdobyć przyjaciół. - mówi poetka, Urszula Zybura.
 
Urszula Zybura łącznie wydała 20 książek, które przetłumaczono  na wiele języków min. niemiecki, angielski, włoski, esperanto, grecki i rumuński.
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pm

foto:pm

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno