W Energetyku wystawili oceny

Nauczyciele zawiesili strajk ale jak twierdzą, nie oznacza to, że jest on definitywnie zakończony. My natomiast zakończyliśmy sondę, w której pytaliśmy was czy strajkujący powinni klasyfikować maturzystów by nie blokować im możliwości napisania egzaminu dojrzałości. W Energetyku nauczyciele wystawili oceny. 

Związek Nauczycielstwa Polskiego w czwarkowe popołudnie poinformował o zawieszeniu strajku aż do września. Oznacza to, ze nauczyciele w poniedziałek wracają do codziennych obowiązków. Jeszcze przed tą decyzją zapytaliśmy was w naszej ankiecie na facebooku czy protestujący powinni zawiesić strajk i zorganizować klasyfikację uczniów. W głosowaniu wzięło udział 1,5 tys internautów i aż 71% opowiedziało się za klasyfikacją. Jedynie 29% stwierdziło, że strajku nie powinno się przerywać pod żadnym pozorem.
 

Co ciekawe, tydzień wcześniej również za pośrednictwem facebookowej ankiety zapytaliśmy was czy popieracie strajk nauczycieli. Wówczas przy ponad 13 tysiącach głosów 78% opowiedziało się po stronie protestujących.
 

Nie czekając na oficjalne zakończenie strajku zapowiedziane na sobotę rano nauczyciele z Energetyka przystąpili już w piątek do klasyfikacji oraz organizacji matur.

- Rada pedagogiczna odbyła się o 9 rano. Wprawdzie według planu miała odbyć się wcześniej w środę ale oceny są już wystawione, maturzyści sklasyfikowani. Odbyło się szkolenie maturzystów przygotowujące do egzaminu zgodnie z ustawą. Przeszkoleni zostali także nauczyciele. Zgodnie z planem przyjechały już do nas zestawy maturalne i zostały zabezpieczone w sejfie - relacjonuje dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" Ryszard Janas.
 
Strajk według zapowiedzi Sławomira Broniarza z ZNP ma zostać wznowiony we wrześniu, chyba że rząd spełni wcześniej postulaty strajkujących nauczycieli.

plr
foto: plr


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno